Dzisiejsze pytanie T. Sznuka w teleturnieju "Jeden z dziesięciu" - ile

tygodni trwa ciąża u kobiet? Uczestnik odpowiedział, że trwa 9 miesięcy. Sznuk tej odpowiedzi nie uznał, bo wg niego, poprawna odpowiedź to 40 tygodni. Sprawdzicie to, bo mnie się wydaje, że trwa mniej niż 40 tygodni? A jeśli mam rację, to ten uczestnik powinien się odwołać, pomijając już kolejną bezmyślność pytań Sznuka.

Podręcznikowo a na prawdę to 2 sprawy. A wyobraź sobie że w Polskim prawie rok to nie to samo co 12 miesięcy.

Pytanie było o tygodnie nie o miesiace. A prawidłowo tak 40 tygodni. choc plus minus 2 tez bedzie ok

5 polubień

A 30 dni to nie to samo co miesiąc ( w ten sposób przedatowała mi się raz recepta o 1 dzień)

2 polubienia

Mi też i to z winy apteki. Bo nie mieli wszystkiego kazali przyjść za 3 dni. Ale nie powiedzieli że to za późno.

1 polubienie

Wiem, że są różne miesiące, ale raczej ciąża u ludzkich kobiet trwa średnio 39 tyg.

Nie ma innych niż ludzkie kobiet. Podręcznikowo 40 tyg. A mimo to odpowiedź była zła bo podano ją w miesiącach.

1 polubienie

A gdzie to pisze o 40 tyg. ciąży? Daj linka.

Po co? I tak nie czytasz wiarygodnych źródeł.
Ale proszę https://www.google.com/search?q=ile+trwa+ciąża&oq=ile+trwa+ciąża&aqs=chrome..69i57j0l9.5736j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Odpowiedź była jednak zła nawet w/g ciebie. Jak odpowiesz na pytanie jakiego koloru jest czerwony samochód “pomidor” to niby się zgadza ale to nie właściwa odpowiedź

To jeszcze leci?!

Pytanie bylo ile tygodni, a nie ile miesiecy.

1 polubienie

To nic, ale Sznuk podał, liczbę 40 tyg, a chyba jest 38 lub 39, co potem sprawdzę.

40 tygodni plus/minus dwa tygodnie jest uznawane za standard.

1 polubienie

Czyli twierdzenie, że ciąża trwa 40 tyg. nie jest poprawne.

Standardem jest 40.

Ciąża trwa 38-40 tygodni. A dokładnie mówiąc,trwa 266 dni.

Zważywszy na fakt,że tolerancja i norma to +/- 2 tygodnie,takiego pytania nie powinno być w tym teleturnieju.

1 polubienie

To zalezy. Teraz jak sa testy mniejszy problem, ale kiedys dawali kilka, kilkanascie dni na margines bledu “pomiaru”

Nie wiem dlaczego i po co zawsze próbujesz być mądrzejsza. Cały czas dają +/- 2 tygodnie gdyż prawidłowa ciąża trwa 38-40 tygodni.
Nie wiem ile razy już pisałam żebyś mnie nie komentowała…