Myślę, że słowo dziwne to łagodne określenie na to, co czasem robili z ludźmi …
Tu wierna kopia ołtarzu Majów z domu Arkadego Fiedlera w Puszczykowie- miejsca które polecam obejrzeć.

Mieli wyjątkowo dziwne podejście do życia ![]()
Rytualy Majow i Aztekow ten i inne jeszcze drastyczniejsze znane mi sa dosc dobrze, wiec mnie to nie dziwi.
Bardzo dawno temu interesowalam sie intensywnie tym tenmatem
Ogolni ich zwyczaje i wierzenia byly dosc ponure.
Specjalnie sie nie dziwie, ze Inkwizycja ostro z nimi walczyla, bo w porownaniu do tamtego sposobu wyznawania wiary jednak byli moze nie tyle lagodni jak baranki, ale na pewno nie robili tego hurtowo. Choc jak sie poczyta jak inkwizytorzy traktowali wrogow systemu, to nie wiem kto od kogo mogl sie uczyc.

