Ekstremalny quiz na temat twórczości filmowej Andrzeja Wajdy

Jeżeli chodzi o Klossa, to serial ten ma dla mnie wartość bardziej wspomnień młodości, niż artystyczną. W połowie lat 80 szła powtórka serialu i już wtedy nie za bardzo mnie zachwycał. Ale ostatnio ze dwa miesiące temu, obejrzałem wszystkie odcinki z sentymentu i, niestety, to jest moim zdaniem, papierowy serial z mocną dydaktyką socjalistyczną.
Niekonsekwencji w nim mnóstwo. Mikulski, jako aktor, typowy sztywniak. Bardzo sztuczna gra. Kilku świetnych aktorów w epizodach, też odwaliło pańszczyznę. Ale za to pan Emil Karewicz, mistrzostwo. To on jeden ciągnął ten serial. I dla niego, głównie zrobiłem sobie powtórkę z Klossa.

1 polubienie

Przez serial przewinęłą się plejada znakomitych aktorów: Herdegen, Zapasiewicz, Pietruski, Wołłejko, Hańcza, Niemczyk, Brylska, Niemirska, itp.

2 polubienia

Bo kiepskich wtedy nie było. Ja nawet jestem w stanie każdego wymienionego przez Ciebie określić do roli, jaką grał. Bo niedawno oglądnąłem sobie wszystkie odcinki.
Moim zdaniem, akurat w Stawce zagrali poprawnie, żeby sobie zarobić, ale rewelacji nie było. Ponadto odmowa zagrania w Stawce albo w Pancernych nie była mile widziana i nie pomagała w dalszej karierze. Takie to były czasy,

1 polubienie

A widziales film Stawka wieksza niz smierc? Scenariusz zalosny, ale wcale nie nazwalabym Mikulskiego zlym aktorem, on i reszta starej wiary pozwolila dotrwac do konca filmu…

2 polubienia

Dawno temu widziałem. Niewiele pamiętam. Od zawsze słabo pamiętam to, co nie podobało mi się,

2 polubienia

Bo Vega wielkim rezyserem nie jest. Ja ten film sciagnelam z setymentu.

2 polubienia

Kurdę, poszukam go i jak znajdę, to sobie jeszcze raz obejrzę.

Z tego co widze jest na YT.

1 polubienie

Och,zdecydowanie!Jako całość Kloss jednak czerpał z Bonda obficie,oczywiscie odrzucając pastisz.
Przekaz "frontu"byl propagandowy i jednowymiarowy.Taki kryminal z polit biura.

1 polubienie

No i własnie Wołłejko byl chyba jedyna kuchą w obsadzie.On gestapowcem,w dodatku lirycznym???Tylko ze caly ten odcinek trącał zakulisową zabawą :upside_down_face:

1 polubienie