Ekstremalny quiz na temat twórczości filmowej Andrzeja Wajdy

Zapraszam - KLIK
Ciekawe jak wam pójdzie, zwłaszcza @collins02’owi
Ja nieźle: 10/14, źle: film o hippisach, rola Samsona, rola Piłata i malarz.

3 polubienia

6|14 I dziękuję za uwagę.

2 polubienia

Bardzo ciekawe i w poczatkowej fazie,dosyc trudne.
13/14 a zle “Samson”.Nie widzialem filmu i nie znam anegdotycznej historii.Liczenie filmow ze Zbyszkiem tez odpuscilem ale trafiłem…Najgorzej bylo z jezykiem…Stopniowa eliminacja ale wybór z dwóch okazal sie trafny.
Im blizej końca tym lżej :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Chyba nikt tu startowac nie bedzie wiec polecam pierwszy odcinek serialu,“Z biegiem lat,z biegiem dni”.Tam w koncowej fazie pojawia sie malarz i jego dzieło…
O Pilacie przypomnialem sobie w karkołomny sposob.Ogladalem ostatnio wszystkie odcinki"Podziemnego frontu" :joy:

1 polubienie

Wyglada, ze na tworczosci Wajdy znam sie jak kura na pieprzu. Wiekszosc filmow widzialam, ale na tym sie skonczylo 5/14 i ide napic sie piwa.

3 polubienia

I to jest świetny pomysł.

2 polubienia

To trudny i fajnie przemyslany quiz.Pytanie ostatnie podchwytliwe ale wiekszosc wymagala po prostu zaliczenia konkretnych filmow.
Naciagane wydaje mi sie jedynie pytanie o te niby “komedie” bo ani to komedia,ani specjalna satyra na hippiesow[???].Z drugiej strony,pozostale 3 odpowiedzi…Dwie odpadaja zupelnie a jedna…Trudno tu rozmawiac skoro nie wiadomo czy czasem ktos nie zechce sprobowac swych sil. :innocent:

2 polubienia

jakos Wajda specjalnie moim faworytem nie byl, filmy widzialam, bo inaczej nie wypadalo. :wink:

2 polubienia

Skoro tak to nie dziw ze ulecialo.
Ja mam odczucia ambiwalentne bo Wajda krecil filmy wybitne,czasem arcydziela a czasem po prostu marnowal czas na rzeczy zupelnie niepotrzebne.
Byc moze jednak na goraco,pod koniec lat 60-tych,inaczej bym ocenil to nieudolne malpowanie Felliniego we"Wszystko na sprzedaz" :innocent:

2 polubienia

A co ma jedno z drugim wspólnego? Pamiętam ten propagandowy serial :slight_smile:

No to pamietasz tez doktora Kniprode.Chodzi o aktora ktory go gral.
Sam serial zrobiony byl nie gorzej od Klossa.Ale przy okazji byla to komunistyczna,prymitywna propaganda.Tylu znakomitych aktorow!
W jednym z odcinkow,Mieczyslaw Milecki wyglasza takie brednie ze nawet biorac poprawke na 1965 rok,az sie za glowe chwycilem! :exploding_head:
Przebil Ryszarda Pietruskiego w Popiele i diamencie,Wajdy.

1 polubienie

8/14, czyli gorzej niż źle…

2 polubienia

Ale i tak lepiej ode mnie. Bardzo mnie pamięć zawiodła.

2 polubienia

Ale ja wszystko strzelałam!!! :joy: :joy: :joy:

A ja myślałem, że odgaduję prawidłowo. Jak zobaczyłem wynik, opadła mi szczena.

2 polubienia

W przypadku akurat tego quizu,mozliwe sa proste,dwie odpowiedzi.Albo czegos nie widziales albo bylo to dawno temu.Zdaje sie 11-12 pytan bylo bardzo konkretnych.,zwiazanych z konkretnymi tytulami.

2 polubienia

Wydaje mi się, że mnie dotyczy ta druga wersja, czyli; dawno temu. Odnosiłem wrażenie, że coś pamiętam, ale okazało się, że jednak nie. To znaczy, że pamięć nie zawiodła mnie tylko w 6 przypadkach na 14. Słabo.

2 polubienia

Tylko Katyn i Powidoki to ostatnia dekada z malym okladem.Ale faktycznie,zdecydowana wiekszość to lata 60-70.
To typowy quiz z gatunku"Wielka gra".A wiec raczej trudny.

1 polubienie

Pierwszym filmem Wajdy, który obejrzałem był “Kanał”. Film wywarł na mnie wrażenie. Wtedy miałem chyba 10 lat.

1 polubienie

Wychodził też komiks dublujący wszystkie odcinki tego serialu. Ale Kloss jednak był znacznie lepszy, bo uniknął natrętnej propagandy.

1 polubienie