Ekstremalny quiz wiedzowy nr 379

To tak jak by powiedziec ze Szczecin nie lezy nad Baltykiem.Ja mam w glowie predzej mape niz tablice rejestracyjne :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Nie tablice rejestracyjne a tablice informacyjne przy drogach😄

Oczywiście, że nie leży, ze Szczecina do morza jest kilkadziesiąt km w linii prostej. Podobnie z Elblągiem czy Koszalinem.

2 polubienia

Bo Szczecin nie leży nad Bałtykiem bezpośrednio. Podobnie jak Trójmiasto.

2 polubienia

Nikt nie pytal, ktore z tych miast nie lezy nad Morzem Srodziemnym, tylko w okreslonm okregu administracyjnym.

A Łódź żąda dostępu do morza. Adriatyk mile widziany :laughing::stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Nie Łódź się!

3 polubienia

A ja się z tym nie zgadzam, mimo wielkiego szacunku do Ciebie i Twojej wiedzy… Kujon to taki co ma więcej ode mnie. O!image

3 polubienia

I ma prawo żądać, łódź przecież już ma.

3 polubienia

Nie idzie mi dziś ale granicy kujoństwa szczęśliwie nie przekroczyłem (bo sam ją sobie określiłem). 11/15 to wynik bezpieczny.
Nie rozgryzłem etroga, nietoperka, jakiegoś alla obrazu i na mitologii słowiańskiej się wyłożyłem.

3 polubienia

W nietoperka to mi sue nie cialo wierzyc, ake jak sa taki co widza? I znakomita czesc krwiopijcani nie jest.
A w ogole to urocze zwierzatka.

2 polubienia

Opowiem Ci rzecz niewiarygodną.
Pierwszego nietoperka w zyciu miałem okazję zobaczyć 3 lata temu a więc w wieku lat … wstyd powiedzieć. Sąsiad mi pokazał jak w sporej gromadzie latały koło domu. On mówi: popatrz, nietoperze, a ja: nie żartuj, gdzie?
Myślałem że to jakieś wieczorne ptaszki śmigają. I teraz zastanawiam się gdzie one mają swoje lokum, bo wokół same bloki.

Nietoperze potrafia polowac daleko od miejsca gdzie spia. Pierwszego nietoperza widzialam jako male dziecko, wpadl do domu, podczepil sie na zyrandolu, wyspal w dzien, ja zaczelo zmierzchac tato go zapakowal w pudelko od butow i wypuscil. Problem, ze w Polsce sa roznosicielami wscieklizny i jak kazde zwierze, jak zachowuje sie nietypowo trzeba uwazac, a na pewno nie brac do rak. A sypialnie to robia sobie w blokach w kazdym mniej dostępnym miejscu, byle ciemno, cieplo i trudny dostęp. Jakies przestrzenie izolujace dach?

2 polubienia

Pudełko po butach to bardzo uniwersalny przedmiot. Zwykle przechowuje się w nich jakieś zbędne szpargały na dnie szafy, jednak na nietoperze też się nadają, jak widać. To ten ich uniwersalny format, wymiary.
W naszych blokach nie ma żadnych zakamarków ciemnych a dostępnych. Między dachem a stropem jest przestrzeń izolująca ale nie ma do nie żadnego dostępu. Otwory które były zostały zlikwidowane w czasie ocieplania budynku. Okienka piwnic są zamknięte. A u wylotów kanałów wentylacyjnych kiedyś założyłem siatki przy czym była to ochrona przed gołębiami raczej. Bywało że wpadały do kanału i i tam żałośnie gruchały.

2 polubienia

Dla mnie to okropny bład: powinny być tzw. schowki. Wtedy można by gospodarować majątkiem! Czy odkurzacz musi stać za firanką???

Pudełko, to dla nietoperka statycznego. Nietoperki aktywne (latające) wyłapuje się na frotowy ręcznik (niekoniecznie czerwony). Taka corrida zdażyła mi się dwukrotnie. Raz wleciały do szkolnej klasy, za drugim razem do…sypialni. W obu przypadkach skończyło się to szczęśliwie dla ręczników i nietoperzy.

.zemsty nietoperza nie było.

4 polubienia

Bo nie lubią w teatrze latać, za dużo luda. Albo za głośno.

2 polubienia

U mnie odkurzacz stoi za zasłoną, przytulony do regału z książkami. Bardzo dobra lokalizacja. A jakieś schowki to dla nie rzecz nieznana.

2 polubienia

Zaprzeczenie - nie tamto - chwast
ssak macha skrzydełkami, że szast i prast :grinning:

4 polubienia

Fajny kalambur. Już go mam.

2 polubienia