Elektryki jednoosobowe

Ile bylibyście w stanie wydać na elektryczny samochód jednoosobowy? Takie do jazdy po mieście po ścieżkach rowerowych (mieszczą się) zaczęły się pojawiać… Zasięg do 100 km na ładowaniu. Bylibyście w ogóle zainteresowani?

2 polubienia

Nie jestem zainteresowany, W Holandii też już takie funkcjonują.

3 polubienia

Co to za przyjemność; jazda elektrykiem po ścieżce rowerowej? Dla relaksu??? Zabicia czasu??? Rower to przyjemność, namiastka sportu, a zakupy mogę robić zwykłym samochodem - szybko kupić i szybko do domu wrócić. Może bym się skusiła na rower z elektrycznym wspomaganiem - na np. całodniową dłuższą wycieczkę. Ale mąż i znajomi też musieliby mieć takie, więc odpada, bo sama nie pojadę.

4 polubienia

A jak duzy bagaznik?
To zalezy - jaki, do czego uzyteczny i oplacalny. Przy ostatnich cenach energii elektrcznej i braku punktów ladwania? Wolalabym zwykly spalinowy skuterek. Deszcz u mnie pada rzadko.

2 polubienia

Ja bym raczej celował w skuter lub coś podobnego.

3 polubienia

Taki trochę większy niż samolotowy bagaż podręczny…

3 polubienia

Na zakupy wystarczy.
Ale ciagle pozostaje sprawa ladowania

2 polubienia

No tak. U nas ponad 2/3 społeczeństwa mieszka w domach jednorodzinnych, w Europie jest chyba ta proporcja odwrotna…

Na taki pojazd nie byłbym w stanie wydać nawet grosika, bo byłaby to zwykła fanaberia. Gdybym był bezdzietnym samotnikiem, wówczas bym się zastanowił. U mnie w okolicy jeździ taki jeden minisamochód i korzysta z dróg tak jak inne pojazdy. Czasami przyjeżdżając pod Biedrę, gdzie ja robię zakupy i muszę przyznać, że jako pojazd miejski ma to bardzo wiele zalet. Jestem natomiast przeciwny wpuszczaniu takich samochodopodobnych pojazdów na ścieżki rowerowe, przynajmniej w polskich realiach.

1 polubienie

W Hiszpanii to w budynkach wielorodzinnych to chyba nawet wiecej niz 2/3.
Zaszlosci historyczne i demografia.
W zadnym z regionow ilosc ludzi zyjacych w miejscowosciach od 1 do 7 tys. mieszkancow nie przekracza 40%, a sa takie, ze jest to 2 (Madryt) czy 8%(Valencia). Pomiedzy jeszcze jest Kraj Baskow i Katalonia. A jak ludzi duzo, a miejsca malo to raczej domow wolnostojacych nie nie buduje, luksusem sa juz szeregowce :wink:

1 polubienie