Emil Karewicz nie żyje

W wieku 97 lat zmarł Emil Karewicz, niezapomniany Brunner ze Stawki Większej niż Zycie, Jagiełło z Krzyżaków czy Łęcki z serialowej “Lalki”
:sleepy:
Odszedł jeden z ostatnich aktorów starego pokolenia. Dla przypomnienia jego kultowe teksty z kultowego serialu. Mimo odrażającej postaci SS-mana potrafił stworzyć z niego rolę na pół groteskową, na pół komiczną. Popatrzcie:

:sleepy:

5 polubień

Genialny aktor. Niezwykle inteligentna gra.

3 polubienia

Jak jeszcze raz zobacze ten temat to chyba sie wylacze znow na pare dni

Niestety nie oglądałem chyba niczego w czym grał ten aktor.

Przepraszam, ja byłem pierwszy. I sprawdziłem czy ktos nie dał tego tematu wczęsniej.

4 polubienia

97 lat. Trudno by żył dłużej. RIP.

1 polubienie

Szok…
Akurat o nim nie myślałem a co za tym idzie,nie bałem sie…
“Madry” z Kanału,Wajdy,do tego"Baza ludzi umarłych"…I burleskowy wrecz gestapowiec z"Jak rozpetalem 2 wojne światową"…Oraz dziesiatki mniejszych i wiekszych ról jak np ta z serialu"Dom" gdzie gral trenera Legii W-wa od jazdy konnej,o wyglądzie kogoś na miare “Zlota dla zuchwałych” :wink:
Jeden z tych aktorów,absolutnie nie do podrobienia,rozpoznawalny na kazdym kroku,ktory z cieżarem Brunnera,radził sobie znakomicie tworząc perełki w rodzaju"Alternatyw 4"
Nie zdawalem sobie sprawy ze dobil do takiego wieku…
CZEŚĆ pamieci człowiekowi ktory "przewijał"mi sie wlasciwie przez cale zycie!

3 polubienia

@Bingola
Przeciez nie napisalam tego na tak bardzo powaznie…
:crazy_face:
Taki zbieg okolicznosci 3 takie same pytania

1 polubienie

Jak się coś takiego wydarzy to ludzie piszą. ALe szkoda że nie sprawdzaja czy już takiego postu nei ma. Przecież to chwila.

1 polubienie

Nie ze mną te numery…
[`]

1 polubienie

Nie ze mną te brunnery, numer…

1 polubienie

Ta kwestia wcale nie pada w Stawce.
Jest tak jak na załączonym filmiku: “Takie sztuczki nie ze mną Brunner!”

3 polubienia

No i co z tego? W Polsce również nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody w zupełnie odwrotnym znaczeniu od oryginału :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Wiem, ale wymyślił to ktoś, jak jeszcze do podstawówy chodziłem i tak mi to pod deklem zostało.

1 polubienie

byly trzy, dwa z nich sa zamkniete, ale nie usuniete.

1 polubienie

@okonek
To bardzo ladnie ze tamtych nie usuwasz tylko zamykasz.
Na twoim talencie dyplomatycznym zawsze mozna polegac

1 polubienie

ta kwestia z numerami pochodzi z jakiegos kabaretowego skeczu. przyjela sie bo brzmi bardziej wspolczesnie od oryginalu.
ale mozna przyjac, ze obaj oficerowie w tamtych czasach by takiego sformulowania nie uzyli, owczesne wychowanie by im nie pozwolilo.

2 polubienia