Engelberg

Od rana pisarczykowie delegowani do sportu,aż malo ze spodni nie wyskoczą by Polakom wreczyć wygrane…Bo w Engelbergu tak ma być.Dlaczego?
Utarło sie ze zawsze ktos z naszych tam zwycieża lub jest w czołówce.
Jakby na innych skoczniach to nie miało miejsca :roll_eyes: :innocent:
Trwa seria treningowa.I znowu,po przerwie,Stoch odpalił…138 moze byc w konkursie nokautem.Ale poki co,to trening…Próba.
Sam czekam az Kamil sie obudzi.Takiemu mistrzowi nie godzi sie uzyskiwac 3-4 wyniki w reprezentacji :upside_down_face:
Z drugiej strony,mamy druzyne jakiej nie bylo nigdy.To nie 3+ ewentualnie 1.To sześciu na zbliżonym poziomie!
Sam juz nie wiem czego oczekiwać :thinking:

1 polubienie

Oglądasz cały konkurs?
Ja nie daje rady :yawning_face:

Niestety,jade do pracy za 40 minut a w Anglii skoki nie istnieją…
Te treningowe lapie z poslizgiem na yt.
Nie rozumiem w czym nie dajesz rady?
Jedyny sport jakiego nie jestem w stanie ogladac to kopanie sie małp w klatkach.To sie dzisiaj jakos tam,nazywa.
Nie wytrzymuje takze z innych przyczyn,golfa w tv…

MMA lubię :grin:

Stoch 146…Jak powtorzy to w konkursie,bedę błagal o przebaczenie za moją niewiare :innocent:

1 polubienie

W Hiszpanii tez skoki nie istnieja.
Ogolnie sporty zimowe sa traktowane po macoszemu pomimo to, ze maja Pireneje i Sierra Nevada. Nie liczac pomniejszych pasm gorskich. Choc rekreacyjne wypady na narty sa bardzo popularne.
Ja tam ze sportu preferuje :wink:
image

A jest w ogóle jakiś skoczek z Hiszpanii?

Ja o takowym nie slyszalam.
A narciarstwo to bylo dosc popularne a latach 70 kiedy medale zdobywalo rodzenstwo Ochoa.
Od tego czasu posucha.

1 polubienie

Bo wy tam macie ciepło. I piwo paskudne.

Wlasnie chcialem wspomniec Francisco Fernando w slalomie:))Alpejskie…
Ale w biegach tez cos drgnelo tyle ze na krótko…I na mniej wiecej,polskim poziomie…

Piwo sie troche poprawilo.
Heineken wykupil niektore browary i produkcja zaczyna coraz bardziej przypominac piwo.
A tak znowu cieplo nie jest.
Tylko, ze pogoda bywa od zwsze kaprysna, byly lata kiedy w grudniu u mnie +20 w dzien, a rowniez takie, ze +4 i lodowaty wiatr.
Jedno jest pewne, ze bliskosc Afryki “zapewnia” letnie upaly.
Ale jakos jesli chodzi o sporty wodne - czyli plywanie tez nie maja jakich szczegolnych wynikow.
Poza plywaniem synchronicznym do niedawna - bo tez nastepcow nie ma.
Rzadzi pilka i motocykle z Moto GP na czele. O zuzlu nie slyszeli.

Słaby kraj :grin:

W pilke graja :wink:

1 polubienie

Ale jesli chodzi o silownie czy uprawianie rekreacyjne sportu to sa bardzo do przodu.

Pieknie jest w Engelbergu!
Stoch i Stękała prowadzą po 18 skokach.Zniszczoł 5!

Po pierwszej serii,4 Polakow w pierwszej"10"!
Stoch drogi o pol punktu za Granerudem.
Jaka szkoda ze te wspaniale konkursy uszkodziła zaraza…

1 polubienie

Jest dobrze. Halvor daleko nie odleciał. Kto wie jak się skończy bezpośrednia konfrontacja?

1 polubienie

Tylko pół punktu…To jest do zrobienia.Kamil,przynajmniej na razie,robi wrazenie kogoś kto odzyskal regularność…
Jestem dobrej mysli.Druzyna jakiej nigdy nie bylo!

Poki co,nie ma sily na Graneruda…
Stoch drugi,4 Polakow w “10”.
Pieknie jest! :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Dzisiaj tylko z doskoku ale…Konkurs wspanialy!
Szkoda ze nie udalo sie utrzymac tego co w pierwszej serii…
Zyla 3 miejsce a Kubacki i Stoch w “10”.Kamilowi jednak wyraznie nie idzie.Jak moze taki mistrz,w mniej wiecej podobnych warunkach,robic roznice 10 m. w drugiej serii?
Teoria Malysza przestala go dotyczyć?
Stekała przyzwoicie,punktowal tez Murańka…
Czyli…Czekamy dalej na zwyciestwo…
Mnie jednak wciaz cieszy fakt iz po raz pierwszy w historii,mamy 4-5 a czasem 6 punktujacych i to nie z 30-tego miejsca!

1 polubienie