Erdogan nas szantażuje ? W sumie dla Turcji to tak samo ważne jak dla nas kwestia Rosji ... No może nie aż tak ważna, ale również bardzo ważna

Co ty wiesz o Rosji?

1 polubienie

Turcja może pyskować. Nikt nie chce by odkręciła Europie kurek z uchodźcami.

Tylko pyskować. Żaden kraj nie jest tak gospodarczo od Niemiec uzależniony, jak Turcja.

2 polubienia

To jest raczej niemożliwe akurat aby Morze Czarne stało się rosyjskim jeziorem wewnętrznym :slight_smile:

Rosja bywała dużo silniejsza niż obecnie i zawsze równowaga sił jako tako bywała zachowana. Oczywiście dość chwiejnie i chaotycznie, ale jednak :slight_smile:

Mówisz, że Turcja jest bardzo uzależniona od Niemiec ? To ciekawe :slight_smile:

Od dawna podejrzewałem, że coś w tym stylu ma miejsce, ale nie chciałem tutaj snuć przypuszczeń :slight_smile:

Podobnie jak z tym, że Rosjanie ogłupiają nas w internecie i tworzą masę patologii w polskojęzycznej sieci …

1 polubienie

Jedno i drugie jest prawdą.

2 polubienia

Jak Rosjanie oglupiaja nas w internecie? Co za sensacyjny news :rofl:

1 polubienie

Robią to od dawna. W polskmi języku. Ich trole działają w obie strony.

1 polubienie

A no tak. No ale to nie tylko rosyjskie…

1 polubienie

Ale głównie i przede wszystkim. Drudzy w kolejce są Niemcy … No ale Rosjanie biją ich pod tym względem na łeb …

Nie wiem o innych, ale Rosjanie mieszają nie tylko w Polsce.

1 polubienie

Niemcy, nie, żaden kraj zachodni tego nie robi.

1 polubienie

Niemcy to nie tylko maja trolli(w Polsce) xd

A skąd to wiesz? No może jakaś Francja itp NIE, ale Niemcy? A komu zależy na tym co się w Polsce dzieje jak nie niemcom… xd i Rosji

1 polubienie

Nie byłbym taki pewien, ale według tego co Benasek wstawiał, a wydawało się to dość rosządne i racjonalne to oprócz tego, że głównie mieszają Rosjanie to

Potem są też Niemcy, Francuzi i Chińczycy nawet

Ale oczywiście ja to tylko przeczytałem, a nie zweryfikowałem …

Wydaje mi się, że może coś w tym być, ale ile w tym prawdy … to nie wiem …

Na pewno też faktem jest, że jesteśmy ostatnim ciemnogrodem w Europie :confused:

Chińskie trolle to potęga :rofl: ale może nie na Polskę.

2 polubienia

Dla nich jesteśmy raczej sojusznikiem naturalnym, ale mimo wszystko nie mamy ze sobą 100% zbieżności interesów. Wiadomo :see_no_evil:

Szantażuje? Nie. Jako wytrawny polityk dopomina się swojego. Pakty wojskowe to nie kółko różańcowe. Wchodząc w coś takiego nie można patrzeć tylko na zyski, czy można coś ugrać dla siebie, nie można patrzeć tylko na sentymenty, “bo Kurdowie są w podobnej sytuacji jak Polacy pod zaborami, bez ojczyzny, bez wolności”.
I trzeba wiedzieć, że Erdogan ma duże możliwości. Turcja ma drugą armię w NATO, o ogromnej sile rażenia i doskonale wyposażoną. A nade wszystko, o ogromnej dyscyplinie i wartości bojowej. Ta armia jest ciągle w bitwie. Jak nie w służbie NATO, to tłukąc się z Kurdami.
A kraje z Paktu Północnoatlantyckiego, powinny pamiętać, że zobowiązały się pomagać sobie nawzajem. Więc jeśli Turcja uznała, że w ramach bezpieczeństwa potrzebuje pasa nad granicą, by odsunąć Kurdów od swoich granic, to jeśli nikt nie ma ochoty pomagać, to przynajmniej niech nie przeszkadza. I póki Turcja istnieje jako państwo, nigdy nie zgodzi się na powstanie Kurdystanu, bo to oznaczałoby oddanie części terytorium.

1 polubienie

Właśnie, ta wielka armia. Żeby ją utrzymać, Turcja musi się
gospodarczo uzależnić, bo sama ekonomicznie nie zdzierży. Ma za słaby przemysł.
Już kilka lat temu Erdogan zaczął podskakiwać i nagle ucichł. Teraz też tak będzie.
Szumieć to może ten, co ma potencjał ekonomiczny do wielkiej armii, a nie ten, co ma armię, a nie ma potencjału. Kasa, kochany, kasa.

1 polubienie

Jacek Bartosiak w 7 minucie mówi o tym co Macron mówił o Rosji …