Erdogan nas szantażuje ? W sumie dla Turcji to tak samo ważne jak dla nas kwestia Rosji ... No może nie aż tak ważna, ale również bardzo ważna

https://fakty.tvn24.pl/fakty-o-swiecie,61/szczyt-nato-w-londynie-erdogan-stawia-sojusznikom-warunek,990315.html

1 polubienie

Nas szantazuje? :rofl: A on to kto?

1 polubienie

Nasze bezpieczeństwo od nich między innymi zależy …

1 polubienie

Ale chyba dobrze mówi? A w ogóle jest taki plan obrony polski i państw bałtyckich? Przed kim :rofl:

1 polubienie

A Tu już mowa o “poprawie sytuacji”

https://fakty.tvn24.pl/fakty-o-swiecie,61/szczyt-nato-zaktualizowano-plany-obronne-dla-polski-i-panstw-baltyckich,990678.html

Jak to przed kim ? Przed Hordami Zła ze Wschodu :rofl:

No gdyby to Korea Północna zamieniła się obszarem z rosja to bym się nie dziwil :rofl:

1 polubienie

A to niby czemu :rofl: xd ?

Bo Kim Jong un mimo że bardzo sympatyczny gość to jednak nieobliczalny… Chciałbyś mieć za północna granicą koree? Xd

1 polubienie

oczywiscie ze Turek kombinuje ile ugrac majac Bosfor
Turcji odpuszczono kiedys Cypr i konflikt z Grecja - a byly to jeszcze czasy, kiedy NATO bylo silniejsze niz dzis to korzysta z okazji
ktos powinien go nauczyc, ze gryzienie moze zabolec gryzacego - ale jedynym takim nauczycielem jakiego widze to Putin- no moze ktos, cos?

1 polubienie

Putin to póki co z nim trzyma :slight_smile: :see_no_evil:

Co by nie mówić Rosja nam nie grozi bronią jądrową … jeszcze :thinking:

1 polubienie

No i o to mi chodzi. Rosja jesth piekna… Tylko nie prowokowac. Jak to cała Ameryka i unia socjalistyczna tfu :rofl:

1 polubienie

a co ma robic? popatrz na mape? jedyne wyjscie na Morze Srodziemne kontroluje Turcja - Krym jest tyle wart co ta mozliwosc
reszta portow rosyjskich to albo zamarzajacy Ocean Polnocny, albo Daleki Wschod
Baltyk o tyle, ze maja Krolewiec

1 polubienie

To Zachód jest ten zły hehe xd :rofl:

1 polubienie

To właśnie próbowałem napisać :rofl:

1 polubienie

Jacek Bartosiak twierdzi, że wraz z zajęciem Krymu Rosjanie mają większy wpływ na to co się dzieje na Kaukazie

akurat Bartosiak niewiele jako osoba mi mowi
ja se podepre innym autorytetem z Tygodnika Powszechnego - Stefanem Kisielewskim - poszukaj, bo czlowiek, felietonista zmart przed upowszechnieniem netu
Kaukaz to krai gor, gdzie jak swego czasu Pireneje jest naturalna bariera
ale najslabszym punktem Rosji bylo i jest muzulmanskie podbrzusze

2 polubienia

No i właśnie z Morza Czarnego z Krymu mogą oddziaływać w teorii na Kaukaz Rosjanie teraz

mysz nie urodzi gory
flota czarnomorska nigdy nie byla planowana na wojne ladowa - jak powstawala to raczej chodzilo o Ukraine i odciecie jej od morza plus wlasnie ograniczenie wplywow tureckich - jesli Putinowi rozdanie wyjdzie to Morze Czarne stanie sie rosyjskim jeziorem wewnetrznym

2 polubienia