Erdogan nas szantażuje ? W sumie dla Turcji to tak samo ważne jak dla nas kwestia Rosji ... No może nie aż tak ważna, ale również bardzo ważna

1lajk

Nas szantazuje? :rofl: A on to kto?

1lajk

Nasze bezpieczeństwo od nich między innymi zależy …

1lajk

Ale chyba dobrze mówi? A w ogóle jest taki plan obrony polski i państw bałtyckich? Przed kim :rofl:

1lajk

A Tu już mowa o “poprawie sytuacji”

Jak to przed kim ? Przed Hordami Zła ze Wschodu :rofl:

No gdyby to Korea Północna zamieniła się obszarem z rosja to bym się nie dziwil :rofl:

1lajk

A to niby czemu :rofl: xd ?

Bo Kim Jong un mimo że bardzo sympatyczny gość to jednak nieobliczalny… Chciałbyś mieć za północna granicą koree? Xd

1lajk

oczywiscie ze Turek kombinuje ile ugrac majac Bosfor
Turcji odpuszczono kiedys Cypr i konflikt z Grecja - a byly to jeszcze czasy, kiedy NATO bylo silniejsze niz dzis to korzysta z okazji
ktos powinien go nauczyc, ze gryzienie moze zabolec gryzacego - ale jedynym takim nauczycielem jakiego widze to Putin- no moze ktos, cos?

1lajk

Putin to póki co z nim trzyma :slight_smile: :see_no_evil:

Co by nie mówić Rosja nam nie grozi bronią jądrową … jeszcze :thinking:

1lajk

No i o to mi chodzi. Rosja jesth piekna… Tylko nie prowokowac. Jak to cała Ameryka i unia socjalistyczna tfu :rofl:

1lajk

a co ma robic? popatrz na mape? jedyne wyjscie na Morze Srodziemne kontroluje Turcja - Krym jest tyle wart co ta mozliwosc
reszta portow rosyjskich to albo zamarzajacy Ocean Polnocny, albo Daleki Wschod
Baltyk o tyle, ze maja Krolewiec

1lajk

To Zachód jest ten zły hehe xd :rofl:

1lajk

To właśnie próbowałem napisać :rofl:

1lajk

Jacek Bartosiak twierdzi, że wraz z zajęciem Krymu Rosjanie mają większy wpływ na to co się dzieje na Kaukazie

akurat Bartosiak niewiele jako osoba mi mowi
ja se podepre innym autorytetem z Tygodnika Powszechnego - Stefanem Kisielewskim - poszukaj, bo czlowiek, felietonista zmart przed upowszechnieniem netu
Kaukaz to krai gor, gdzie jak swego czasu Pireneje jest naturalna bariera
ale najslabszym punktem Rosji bylo i jest muzulmanskie podbrzusze

2lajki

No i właśnie z Morza Czarnego z Krymu mogą oddziaływać w teorii na Kaukaz Rosjanie teraz

mysz nie urodzi gory
flota czarnomorska nigdy nie byla planowana na wojne ladowa - jak powstawala to raczej chodzilo o Ukraine i odciecie jej od morza plus wlasnie ograniczenie wplywow tureckich - jesli Putinowi rozdanie wyjdzie to Morze Czarne stanie sie rosyjskim jeziorem wewnetrznym

2lajki