Fb a reklamy

Pewnie że szkoda…Ale lepiej to juz raczej nie będzie…Na tyle sie oswoiłem z rzeczywistościa że…szlag mnie trafia jedynie gdy czegoś nie mogę usunąć.

A reklamami, to ja się nigdy nie oswoję. Taka nieoswojona już zostanę :slight_smile:
Wkurzają mnie często swoimi kłamstwami, czasem drażnią indolencją. Uśmiecham się tylko przy reklamach Żubra, ale piwa nie pijam, więc i tak nie kupię.

2 polubienia

Przy niewielkiej liczbie znajomych i ich leniwym podejsciu do innych form kontaktu czasem trzeba.

Nie mam znajomych na fb. Mam tylko grupy w których dzielimy się wiedzą na temat różnych hobby. Często się dowiaduję czegoś nowego, zawsze można o coś zapytać, poradzić się. A raz w roku spotkać na Craft Party w Poznaniu :slight_smile:

Ciesz sie ze nie widzisz tych kretynizmów z angielskiej tv.
Poprawność polityczna wylewa sie takimi potokami ze nie ma juz reklam bez czarnych choć jest ich mnośtwo bez np. Japońców czy Chińczyków.
Widoki grubych murzynek skaczących z radości na widok podpasek lub czarnych półgłówków porywających do tańca całe ulice z powodu gumy do żucia,to juz stała norma…
Od czasu przedcovidowego,nie widziałem fajnej reklamy…
Do tego seryjne zgrywania do znudzenia,nawet fajnych motywów mimo iż nie do końca wiadomo,o co chodzi [galopujące stada czarnych koni tylko po to by na końcu pokazał sie napis:Lloyds Bank…]

1 polubienie

Mówisz, że i u nas może być gorzej?

2 polubienia

Oh…O lata świetlne!!!
Z tego co pamiętam,zima jak co roku,w 70% upłynęła pod znakiem względnie neutralnych reklam lekarstw.Tutaj tego prawie nie ma…
Teraz są wakacje więc"wszyscy sie kąpią"i kupują bilety [Trivago!]
Ale jesienią te pogodne migawki sie skończą.I znowu jak nie proszki do prania,nie wiedzieć czemu,porywające do tańca to ubezpieczenia,czyniące w 20 sekund,kazdego klienta szczęsliwym :roll_eyes:

2 polubienia

Czesc moich znajomych z FB to jeszcze czasów przedinternetowch.
Więc zamiast listu czy telefonu messenger.
A grupy? To juz inna bajka.

1 polubienie

Przejdź na X (dawniej Twitter). Tam już można wszystko. Nowy właściciel wyłączył nawet możliwość blokowania kont. Efekt jest taki że nienawiść, antysemityzm, rasizm, homofobia i inne dziadostwa mogą robić co chcą. Wolność słowa totalna

1 polubienie

Z pewnością nie przejdę.
Zresztą ja juz oglądam jedynie sport,filmy i to na ogół bardzo stare oraz wiadomości,o ile mam czas…

1 polubienie

W Polsce to mne wykanczaly reklamy leków. A potm dziwią, się, re wszyscy oczekują cudownej tabletki na wszystko…

Wszystkie reklamy poza FB i wirtualną polską blokuje ublock lub adbolck. Jest problem z chromem na telefonach bo wielu ludzi korzysta mimo że nie ma na toto adblocka.

Jak ktoś tego słucha to może w końcu uwierzy.Tak ma to działać…
Ja nie słucham.
Od czasu voltaren żel, nic mnie nie zainteresowało ani tym bardziej,rozbawiło…W kwestii leków oczywiście…

1 polubienie

Mi az tak reklamy nie przeszkadzaja, mam dlugoletnia wprawe w ich niezauwazaniu.
Natomiast jest sporo stron, gdzie reklam nie ma, ale przy wlaczonych blokerach nie działają. Ale to akurat najmnieszy problem. Można na nich wyłączyć.
Co do reszty to blokuję tam gdzie mogę.
Na telefonie to z wp jest problem, bo tam wiecej reklam niz tresci.
A w telewizji, jesli ja ogladam? Jest czas po świeże piwo pojsc na przykład?

To ja zapodam Ci jedną z lepszych reklam jakie widziałem.
Może znasz, może nie, ale tą chyba zaprezentować warto.
Generalnie jestem tu jednym z największych przeciwników reklam. One kłamią, przeszkadzają w wielu sytuacjach i przyczyniają się do tego, że często wybieramy produkt gorszy ale reklamowany niż lepszy. To jak śmieci, które są wkładane do naszej głowy.
Respektuję jednak reklamy na budynkach, przyczyniają się do tego, że świat jest kolorowy, mniej szary.

Nie toleruję reklam w mediach i unikam ich nawet za cenę informacji obok której je można zobaczyć. Nie oglądam więc i nie będę oglądał programów, gdzie co ileś tam minut jest on przerywany shitem z informacjami o proszkach, pastach czy podpaskach.

Są jednak reklamy będące mistrzostwami w swojej sztuce.

4 polubienia

Takich “perełek” to sporo znajdzisz w reklamach perfum. Nie twrierdze, ze zawartosc tych flakoników musi byc genialna, ale same reklamy bywają ładne.

Sporo piszesz …

Trzy mi takie perełki zapodaj i dam Ci spokój … :grin:

No moze po lekkiej bo teraz jestem w pracy i tylko na podglądzie mam mistrzostwa świata.
Ostatnia reklama która wzbudziła mój entuzjazm to chyba banku Barclays…W każdym razie oparta na genialnym montażu współczesnej wizyty w banku z fragmentami Czarnoksiężnika z krainy Oz.Tego się nie da opisać bo to trzeba zobaczyć…
Nie wiem czy jest w necie bo to było chyba 4 lata temu…
Ogólnie traktuje reklamy ,przynajmniej w niektórych przypadkach, jak teledyski.To BYWA prawdziwa sztuka ale w 85-90% to śmieci…Tak jak prawie wszystko co się mieści w tv.
Czasem jest tez pomysł…
Np. taki jak z"detektywem" Domestosem.Za pierwszym razem normalnie biłem brawo!!!

1 polubienie

To musze poszukac, bo teraz nie sezon na perfumy, reklamy pojawią się przed swietami.
Ale w wolnej chwili pokombinuje i wstawie…
Nie kolekcjonuję tego typu filmików.
Zresztą jak to bywa? Na początku wstawiaja pełną wersję, a potem tylko fragmenty co daje efekt niekoniecznie zgodny z oczekiwanym.

A co oon reklamuje? Końcówka tak mi przeleciała, że zobaczyłam tylko oko :slight_smile: