Festiwal bez gwiazd?

Wenecja 2023 bez Hollywood?
Może to i dobrze?
Cień wielkiego, zaoceanicznego brata od dawna uniemożliwia (poza nielicznymi przyadkami poprawnej politycznie egzotyki z krajów przedziwnych ) prezentacje i promocje kina europejskiego.
Nie zgadzam się z tezą, że nieobecność (może nawet i dłuższa, oby) festiwalowi zaszkodzi.
Może nawet polscy “tfurcy” zamiast małpować jankeską tandetę wezmą sie za myślenie?

Ciekawa jestem z jakiego powodu, Lewandowska tam była :thinking: ?

A czort ja wie.
Czerwonego dywanu nie zwijaja przez caly czas trwania festiwalu.
A tego typu imprezy zawsze przyciagaja ludzi spragnionych autopromocji i gtowych za to duzo zaplacic w nadziei, ze ktos to kupi.
I koszty się co najmniej zwrócą.
Za Viva

Lewandowska podobno przyjechała do Wenecji na zaproszenie Armani Beauty - gwiazda współpracuje z marką i często prezentuje na swoim profilu na Instagramie makijaż wykonany właśnie kosmetykami tej marki.

Hmmm, gwiazda?

1 polubienie

Prawdę mówiąc,interesuje mnie film a nie czerwony dywan i to czy ktoś sie tam pojawi czy nie.
W Hollywood był albo dalej trwa strajk będący sprzeciwem wobec rekordowych dysproporcji miedzy gwiazdami a blisko 90% całej reszty czyli statystami i aktorami drugiego szeregu.Dochodzi do tego strona techniczna która tez dostrzegła nagle swą"szansę"…
Mamy prawdopodobnie do czynienia z rodzajem zespołowej solidarności,czego bym nie przeceniał.To raczej bycie chwilowe,w dobrym tonie.Taka sezonowa moda.
Zupełnie inna sprawa to fakt że gwiazd europejskich nigdy nam nie brakowało.Czy jednak dzisiaj to są gwiazdy?
Miewam coraz częściej wątpliwości,oglądając rozmaite skróty z tzw. box office oraz,nastepujące tutaj w tv,zaraz po reklamach,minutowe relacje z lokalnych “dywaników”.
Od czasu"Mustanga",tureckiej rezyserki,Demis Gamza Erguven,nikt z twórców przypisanych do Europy,mnie nie zachwycił a aktorstwo…Poza Hermioną z Harry Pottera,mało kto wyrósł na autentyczną gwiazdę i to z talentem [Emma Watson]
Blisko 20 lat temu,Luc Besson nakrecił zjawiskowo piękny film"AngelA" z Kia Rassmussen oraz francuskim aktorem marokańskiego pochodzenia,Jamelem Debbouze…Widziałem tego aktora wcześniej w słynnej Amelii oraz przejmującym filmie wojennym"Dni chwały".Moim zdaniem,aktor genialny!
I własnie we Francji czy Belgii oraz sporadycznie w Anglii,szukałbym owych gwiazd.Podejrzewam jednak ze wbrew współczesnym tendencjom,znajdywałbym je tylko wśród aktorów w pelni dojrzałych,jakby z minionej epoki.Np. fenomenalna w każdej roli Isabelle Huppert [Koronczarka,8 kobiet,Pianistka]
Niestety Isabelle ma juz chyba 7 dych na karku…

2 polubienia