Film z 2018 roku

Wierzy ktoś ze o tej epidemi nikt nie wiedział przed tą epidemia? XD

A człowiek z filmu pewnie same korzyści na tym będzie miał.

1 polubienie

Bzdury. Dlaczego w tym filmiku nie ma nic o wielkich epidemiach z bardzo dawnych czasów? W starożytności czy w średniowieczu też były tajne laboratoria?

A zarazy szły w dziesiątki milionów trupów. Epidemie towarzyszą ludzkości od jej zarania. Padały całe narody, niektóre się nie odrodziły. Wyludniały się połacie ziemi większe od dzisiejszego obszaru Polski.

Zarazy były, są i będą nadal. Teorie spiskowe też, niestety. One zastępują rozum.

2 polubienia

Jakie bzdury? Film jestz 2018 roku… Co to ma wspólnego z teoria spiskowa i po co w nim o dawnych epidemia h?
Dodałem go bo już 2 lata temu ktoś zrobił film o kimś kto wtedy niby ostrzegał przed epidemia i po prostu wygląda to na bardzo naciągany zbieg okoliczności.

A ja przepowiadam, że niedługo będzie deszcz padał choć jest ładna pogoda.
I taką wartość ma przepowiednia Gatesa.

2 polubienia

Według mnie to całkiem co innego… On 2 lata temu mógł po prostu przez kogoś typu ty czy nawet ja być po prostu wyśmiany albo ignorowany więc po co miałby gadać o jakiejś epidemi… Zresztą to nie jedyny przykład informacji sprzed kilku lat które ostrzegają przed takim niebezpieczeństwem.

Słyszałem teorie spiskową wczoraj że na jesieni korona wirus zaatakuje drugi raz, jakąś druga fala… Jeżeli w październiku rzeczywiście będzie nowy atak i będziemy tutaj i przypomnę o tym to też mi odpowiesz ze to bylo gadanie w stylu ze w ciągu następnego tygodnia na pewno spadnie deszcz? Przecież widać że to całkiem co innego a takie równanie.wszystkiego na siłę z przypadkiem tak lekceważąco wyglada

1 polubienie

Nie przesadzaj. Filmik oparty jest na tym, że skoro epidemie były to i będą nadal. Na takiej manipulacji właśnie polegają wszelkie przepowiednie. A to, że koronawirus może znów zaatakować, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo i nie trzeba być natchnionym prorokiem, by to przewidywać. A jak nie wystąpi, to się powie, że później wystąpi. A później znowu będzie jakaś podobna zaraza i będzie; - a nie mówiłem? I tak wkoło.
To nie jest nic nowego, takie przepowiednie istnieją, jak długo istnieje ludzkość.

1 polubienie

Ale ty to zrównałeś z przepowiednia… Czyli czymś na temat czegos nie ma się pojęcia ale tak mu się objawiło xd a ja biorę ten film i jego wypowiedź za informację że ten człowiek mógł coś wiedzieć (podobno ma firmy szczepionkowe) i że takie akcje nie dzieją się przez przypadek w. 21 wieku…
Przecież też nie wierzę ludziom którzy przepowiadają koniec świata… A ten gość raczej nie kompromitował by się zabawami w jakiegoś szamana…

1 polubienie

Bo to jest rodzaj przepowiedni. Zresztą możemy nazwać to inaczej, ale istota rzeczy będzie ta sama. A epidemie nie powstają przez przypadek. Należą do natury tak, jak wszystko co nas otacza.

3 polubienia

Przepowiadał ze wybuchnie w Chinach. Zobaczymy czy po pół roku rzeczywiście będzie tyle śmierci co mówił. Na razie się nie zapowiada ale może to pokazuje o jakiej ilości nie wiemy a ile było szacowane już 2 lata wcześniej i może tyle będzie… :rofl:

W końcu to człowiek który nie chce rozrastania się populacji człowieka.

1 polubienie

Jasnowidz q@@@@.
Jakby wczesniej pandemii nie bylo?
Prosta symulacje, ktore robiono w celach komercyjnych, czy obronnych - dotyczace kontaktow ludzi, ich przemieszczania i mozliwosci zarazen robiono juz w latach 40 ubieglego wieku, a bron biologiczna polegajaca na podlkadaniu zarazonych truchel czy pozniej katapultowaniu ich za mury oblężonych twierdz bylo często stosowane.
Ale wracajac do tworcy Microsoftu? Biznesmen dobry, ale futurysta?
A czy ta pandemia bedzie oceniona po wiekach jako jakis przelomowy okres w dziejach ludkosci? My sie tego nie dowiemy. Jak wplynie na najblizsza przyszłość? Mysle, ze tu dopiero jest pole do popisu dla ludzi z wyobraznia - scenariuszyjest duzo, a zycie zwykle dopisuje swoj.

3 polubienia

Pewno mial dostep do odpowiednich danych
Erdogano tez o tym wspomnial - jeszcze zanim bylo wiadomo o koronawirusie.
Zadne europejskie media tego nie przekazaly
Nie chcialam o tym pisac na forum, zeby nie wywolac paniki. A panika i tak byla

2 polubienia

@okonek
Erdogan takze przed miesiacami o tym wspominal i to dokladniej!!!
Ciekawe skad on wiedzial
Nie bede dokladnie o tym pisac, bo moze sie to wydac niewiarygodne, choc wszystko sie sprawdza

O mozliwosci pandemii to juz sie mowi od lat, tylko do tej pory konczylo sie epidemiami, albo przecenieniem zasiegu jak w przypadku prionow i choroby wscieklych krow.
Nawet waglik okazal sie “za krotki”.
A zarazy byly, sa i beda, nie trzeba byc prorokiem.

2 polubienia

Koronawirus są znane od dawna.

Ale to nic nie zmienia… Wy to się zawsze rękami i nogami bronicie przed tym żeby uznać ze coś ma… Jakieś drugie dno

1 polubienie

To jest rodzaj budowy cząsteczki bialkowej.
Odrobina cierpliwości i mozna przynajmniej podstawy czym jest wirus zrozumiec
http://www.biologia.net.pl/organizmy/wirusy-wiroidy-priony.html

4 polubienia

Nie ma w tym nic zaskakującego, bo ok, o koronawirusie nikt nie wiedział, ale o tym, że takie zjawisko się pojawi, jak najbardziej.
Z tego, co pamiętam, chyba nawet w 2018 WHO do listy globalnych zagrożeń czy czegoś w tym stylu dodała “chorobę X”, czyli chorobę wcześniej nieznaną, która ze względu na globalizację szybko rozniesie się po całej planecie i wywoła pandemię o sporej skali, która zawali gospodarkę, zrujnuje systemy ochrony zdrowia, zabije jakiś odsetek społeczeństwa, bla bla. To było do przewidzenia.
No i to chyba jest to coś teraz :wink:
Więc nic dziwnego, że akurat Gates to przeczytał i powiedział coś na ten temat, zresztą dość głośne to było w środowiskach naukowych ze względu na silne nieskonkretyzowanie problemu, czytałam wtedy o tym i działało na wyobraźnię :slight_smile:

4 polubienia

@ata-ata przeczytaj, co napisałam, pewnie o to chodzi, to nie było jakieś zagrożenie, ktore wyskoczyło z pudełka, od dośc dawna sugestie, że taka sytuacja prędzej czy później wystąpi, były, nawet pochodzenie niektorzy naukowcy, o ile pamiętam, przewidywali słusznie (że to będzie wirus pochodzenia zwierzęcego o przebiegu choroby podobnym do grypy)

3 polubienia

@vera223
Dziekuje za te informacje

1 polubienie