Fobia - cierpicie na jakąś nietypową fobię? Mi aż serce telepoce... gdy mam zajrzeć do skrzynki pocztowej... powinnam to zrobić w piątek... jest już poniedziałek... :)

U Ciebie nie grozi. :grinning:

Zaraz fobia…Nikt chyba nie chce byc pogrzebany zywcem.Czy to znaczy ze to musi byc fobia?
Zadne z tych powyzej.
Ale jest tez znacznie wiecej rzeczy ktorych nie lubie lub unikam.

1 polubienie

Ha,ha,ha…Jakze czesto MARZE o tym aby wreszcie szlag trafil komorki!!!
Podobnie jak umowione spotkanie.Bardzo dbam o to aby zawsze byc wczesniej!

Ja mam stracha przed takimi mądrymi nazwami: mogą się przyśnić :crazy_face: A do skrzynki też nie lubię zaglądać, bo mi hurtowo reklamy wylatują…

2 polubienia

I skąd mógł to wiedzieć??? :joy:

1 polubienie

No ta heksakosi… mnie powaliła! :rofl:

A może Bierfieber? :lying_face:

1 polubienie

Stąd, że to był Kaszpirowski! :upside_down_face:

1 polubienie

No tak… :joy:

1 polubienie

Jeżeli Øl to piwo, a frygt to strach, to Olfrygt znaczy po prostu strach przed piwem. Coś język duński jest mało precyzyjny.

Analogicznie z niemieckiego, to faktycznie; jest piwny strach. I tu już decyduje niuans językowy, jakim jest kontekst.

1 polubienie

No, ale w nawiązaniu do jednej z powyższych fobii, strach przed kobietami to jednak coś innego niż strach przed tym ze w miejscu do którego idziemy nie będzie kobiet.

3 polubienia

Faktycznie, to jest jakby odwrotnie.
Zaraz wpadniemy w fobie przed rozmowami o fobii… :grinning:

2 polubienia

Olfrygt - Duńskie słowo oznaczające lęk przed brakiem piwa w miejscu, do którego się udajemy
Skopiowałam to z netu.
I jeszcze to:

Cenosillicafobia to strach przed pustym kuflem do piwa

2 polubienia

Pod koniec istnienia naszego poprzedniego serwisu na WP mieliśmy wszyscy Pytamoterminofobię – lęk przed zamknięciem pytamy.pl :slight_smile:

8 polubień

Lęk przed pustem kuflem piwa zwalczam ambitnie, nalewając następne piwo do rzeczonego opróżnionego kufla. W ten sposób nie mam czasu na cenosilli…, jakoś tam… :stuck_out_tongue_winking_eye:

4 polubienia

Ja właśnie dostałam lęku przed spóźnieniem się do pracy :wink: Znikam. :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Mam kancerofobie i klerofobię

2 polubienia

Znikaj, ale też i pojawiaj się. :blush:

Panofobia - strach przed wszystkim

2 polubienia