Gdybyś mógł wskrzesić do życia jedną osobę, po to by ta osoba dokonczyła coś co zaczęła, to kto to by był?

Nie mam na uwadze członków rodziny… no chyba ze śmierć przerwała im jakąś życiową misję :smiley:

2 polubienia

Nie chciałabym robić na złość nieboszczykom: przecież nie umieliby się odnaleźć w dzisiejszych czasach…

1 polubienie

Thomasa de Torquemada.

3 polubienia

Hehehe!!! :grin:

O matko!!! Ale w sumie przydałby się… :joy:

1 polubienie

Hmm skojarzylem od razu z jedną słynna osoba, której nazwiska nie wymienię… No musiał bym pomyśleć xd

Ramzesa II wielkiego

1 polubienie

Edward Gierek…

2 polubienia

Bardzo interesujący wybór.

1 polubienie

Chciałbyś jeszcze więcej długów dla Polski i kartek na żywność?

4 polubienia

Może by wziął mnie za doradcę…

1 polubienie

W sprawie budowy HMP?
No tak - właściwy człowiek na właściwym miejscu z właściwym przełożonym :slight_smile:

1 polubienie

Ewidentnie Kazimierz Wielki. Kiedy został królem, Polska była niewielkim spłachetkiem ziemi w porównaniu do tego, jaka była za rządów Bolesława Chrobrego, kraj był biedy, skarbiec pusty, a na głowie Krzyżacy w apogeum swej potęgi. Mądrą polityką zneutralizował Krzyżaków, powiększył obszar państwa trzykrotnie, skarbiec zostawił pełny i bardzo dobrą sytuację gospodarczą, Stworzył pierwsze przepisy prawne oraz bardzo dobrze zorganizowaną administrację, a także poczucie bezpieczeństwa swych poddanych oraz bardzo solidne fundamenty ogólnej państwowości. Gdyby następny władca poszedł tą drogą, to kto wie, gdzie Polska by zaszła? Niestety, jego następca. Ludwik Węgierski w ogóle nie był zainteresowany rozwojem królestwa polskiego, a praktycznie już żaden władca po Piastach nie miał takich dokonań, jak Piastowie.

4 polubienia

On przy pomocy PZPR przekonałby polskie społeczeństwo do realizacji mojego programu budowy 4-ech bajecznych, 50-milionowych HMP, a długi dałoby się zrestrukturyzować we wzajemnym interesie. Nietrudno jest przekonywać przy pomocy logicznej argumentacji, do realizacji ambitnych, realnych przedsięwzięć, i do unikania takich debilizmów.

Po Gierku odziedziczyliśmy BDZ , które spłaciliśmy w całości dopiero kilka lat temu.
BDZ, to oczywiście Bajońskie Długi Zagraniczne. :slight_smile:

4 polubienia

Nie spłaciliśmy ich w całości, lecz mniej niż połowę po restrukturyzacji w ramach ugód z Klubem Paryskim i Londyńskim, więc to samo mogliśmy uzyskać bez zmian kapitalistycznych, a tylko przez zdemokratyzowanie poprzedniego ustroju.

@birbant - No i jeszcze Kazimierz Jagiellończyk oraz Stefan Batory.

1 polubienie

Kazimierz nie za bardzo. A Batory? On prędzej, bo sposób myślenia miał zbliżony do piastowskiego, ale już Jagiellonowie zbyt osłabili władzę królewską, co u Piastów nie było do pomyślenia. Wiele starań króla Stefana I spełzło na niczym, Niestety, hetman Jan Zamojski królem nie został po Batorym i zaczął się zjazd państwa ku przepaści. A wzmiankowany hetman miał wszelkie dane przywrócić dawne tory polityczne. Ale na to nie pozwoliły siły, z których wykształciła się wkrótce tzw magnateria, największe nieszczęście w naszej historii.

2 polubienia

@birbant Mojesz Ty kochanie… kiedy znów będzie HISTORIA??? Nie mogę sie doczekac!

3 polubienia

Prosperity…