Gdzie donieść na nieuczciwą firmę transportową?

@gra Być może wiele aptek już podpisało długoterminowe umowy z tym trefnym kontrahentem…

2 polubienia

Kurier zgubil. I boi sie przyznac. Nawet jak dostarcza to dokladnie obejrzyj, bo nie wiadomo w jakich warunkach bylo przechowywane
Zwykle w doreczeniu oznacza, ze juz w aucie kuriera.

1 polubienie

@okonek Wygląda że moja paczka w ogóle nie opuściła magazynu w S. tylko codziennie zmieniają status że przyjęta w oddziale w S. lub w dostarczaniu…

2 polubienia

Ja dostarczyłem początkowo ksero recepty z pieczątkami itd na adres hm firmy / konsorcjum apteki, magazynu i producenta leku, i firma przesyła leki w kopercie A4, lek zawinięty i oplombowany folią bąbelkową, koperta z pieczątką medicine / medication / lek + nazwa chyba po łacinie. I koperta idzie z firmy bezpośrednio do skrzynki pocztowej jak jest mój wybrany dostawca, inaczej to kłusem do poczty z przekazem i ubezpieczona W kopercie jest lekarstwo wyliczone na 3 miesiące, które się automatycznie odnawia z racji że jest u mnie dożywotnie, i wydrukowany przekaz opłaty za lek. Tu płacę w żabce, co mi podbija opłatę o 2 zł / ale to jedyna opcja, by zrobić tą opłatę po 17.00, banki i ajencje zamykają koło 16.00 z racji że covid 19. Nie można polegać na nieodpowiedzialnych ludziach, którzy robią sobie z tego swój zarobek i złodziejski biznes !, cena leku wychodzi 300% drożej. Przesyłka do kraju bez problemu na lotnisku w dzień pakowania. W kraju problem - zaznaczone mam DPD lub Inpost bo znam firmę i kurierów, możliwość śledzenia przesyłki od dostarczenia do kraju, to już w kraju są przekręty. Jak wiezie kurier to jest telefon albo SMS co i jak, z reguły były to 2-3 dni - im daję do tygodnia. Dziwnie przesyłkę przejmuje monopol Poczta Polska i ona wędruje po kraju koło miesiąca uszkodzona fizycznie. W rozmowie z producentem leku uzgodniliśmy że w opakowaniu będzie 10 tabletek dodatkowych więcej, bym nie był bez leku, z uwagi na niesumienne dostawy co się zdarzało / wtedy pędem do szpitala na oddział po gorszy zamiennik. Co 3 miesiące firma sprawdza czy dane są aktualne itd, co rok gratisy - był blender, teraz automat do kawy :stuck_out_tongue_winking_eye:, co niektóre inne też rozdaję, niech się inni też cieszą, darmo dostałem darmo daję - nie robię biznesu. Dużo tego było. Na dostawcę nie mam wpływu, producent / magazyn się wywiązuje na 100%, a polski dostawca jest w czarnej d… i ma wywalone w tym burdelu, choć za pracę zleconą zapłacone

2 polubienia

Prawnik od spraw konsumenckich doradził żeby po prostu zrezygnować z zamówienia i zarządać zwrotu pieniędzy. Właśnie tak zrobię, bo opóźnienie 10 dni i olewanie sprawy: szkoda mojego czasu… Zamówiłam z innych aptek i internetowych i z allegro na próbę: przesyłki już są, dojechały w 24 h.

2 polubienia

I to najlepsze wyjście.

2 polubienia

I dobra rada zamawiaj za pobraniem.

A mżesz opinię wystawić?

@anon18020312 Najszybsza dostawa wtedy. Wiem… Tyle że to było dla Mamy a ona nie zawsze ma odliczoną kwotę w domu…

1 polubienie

@anon18020312 Opinia wystawiona już dla apteki i dla firmy transportowej (dla kuriera tylko na goglach więc raczej nikt się nie przejmie… - już wcześniej mieli jedną gwiazdkę… i podobno są monopolistą w takich transportach)

1 polubienie

Poltraf to specjalistyzczny transport farmaceutyczny, który głównie dostarcza do szpitali i aptek a także pacjentów którzy potrzebują specjalistycznego żywienia. Nie jest to kurierka jak DPD. Priorytetem są przede wszystkim szpitale i apteki. Niestety zmieniło się prawo i internetowe apteki muszą wysyłac leki w kontrolowanych warunkach. Zarówno Poltraf i konkurencja nie jest zadwowolona że musi dostarczać do zwykłego Kowalskiego który myśli, że zostanie obsłużony jak król bo zapłacił za transport.

1 polubienie

@klient1 To w takim razie czemu zgodzili się na taki transport? Po co łapać 100 srok za ogon jeśli się nie ogarnia? Nie wiem czy masz coś z nimi wspólnego ale dostarczenie paczki prywatnym samochodem osobowym, bo długim czasie oczekiwania, kolejnych monitach -to jest mega specjalistyczny i mega profesjonalny transport leków. Już więcej nie skorzystam. Wolę DPD które dostarczy mi medykamenty w 24 h.

Kaziu, Ty masz lepsze i ciekawsze przygody niż ja.