Gdzie donieść na nieuczciwą firmę transportową?

Na swoje nieszczęście zamówiłam kilka leków OTC w jednej z aptek internetowych. Preparaty miały być dla mojej Mamy, która ma problem, żeby wyskoczyć do dużego miasta… Pisało że towar dowozi firma Poltraf - dostawca leków. Na swoje nieszczęście wybrałam tego przewoźnika… Towar był zamówiony 13 sierpnia i do dzisiaj nie dotarł… Poltraf przetrzymuje moją przesyłkę… Dzwoniłam do apteki, złożyłam reklamację, leków nie ma… Inne apteki internetowe także mają do wyboru tego kuriera i znowu ktoś się natnie i będzie czekał jak głupi… Dlaczego te apteki w obliczu napływających skarg nie wycofają się że współpracy z firmą która nie ogarnia i olewa?

1 polubienie

A na pewno przewoźnik a nie apteka zawiodła?

1 polubienie

@anon18020312 Tak. Po kilku dniach jak zauważyłam że przesyłka się opóźnia zaczęłam szukać opini o kurierze - niestety natknęłam się na sporo negatywów typu: przewoźnik przetrzymuje moją przesyłkę lub przesyłka zaginęła. Zadzwoniłam do BOK-u Poltraf: nie wiedzą co się stało z moją przesyłką… Może nie wyjechała z centrali, no nie wiem, niejasny status, awaria ciężarówki … (Co mnie to kurna obchodzi!!!) proszę czekać, może jutro… Zgłosiłam też reklamacje do apteki mają się tym zająć… A ja czekam i czekam :frowning:

2 polubienia

Pracowałem w firmie w której każde opóźnienie było tłumaczone awarią samochodu, zawałem kierownika itd. Nawet nie wiesz ile kłamaliśmy…

1 polubienie

@anon18020312 Tylko to nie jest mała firma kogucik tylko ogólnopolski transport leków. I dlaczego te apteki narażają się na negatywne opinie, podczas gdy inne wysyłają DPD z dostawą na następny dzień…

2 polubienia

Leków nie powinno się wysyłać kurierem. Transport leków powinien odbywać się w odpowiednich warunkach.

1 polubienie

@anon18020312 Leki OTC. Na receptę mogę kupić w dowolnej aptece. Te produkty nie potrzebowały specjalnego przechowywania.

2 polubienia

Leki zawsze potrzebują specjalnego traktowania. A te na receptę nie może kurier wozić.

1 polubienie

@anon18020312 Wiem.

To powinna izoterma wozić. A niektóre nawet w chłodni.

1 polubienie

@anon18020312 Leków specjalistycznych nie zamawiałabym kurierem z Internetu…

1 polubienie

Każde leki muszą jechać w izotermie.

1 polubienie

A donieść? ITD chyba

1 polubienie

Często, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jest wiele przypadków “wygrywania” przetargów za pieniądze. Instytucje państwowe mają tylko 1 ważne kryterium: cena. Wygrywa najtańszy, wcale nie musi być rzetelny.

2 polubienia

Utzad Ochrony Konsumenta zdaje sie.
Miej wszystkie reklamacje na piśmie lub nagrane.

1 polubienie

Jak dostawa 24 gdziny to styropianowe opakowanie dla leków, ktore az tak specjalistycznego traktowania nie wymagaja. Ale specjalistyczne t juz mus byc odpowiednia fima.
@waranzkomodo a masz mozliwosc sledzenia przesylki, gdzie utknela?

2 polubienia

Powinnaś się udać do lokalnego rzecznika praw konsumenta.

2 polubienia

Może UOKiK

2 polubienia

Pacz to :slight_smile:

@okonek Najśmieszniejsze jest ten status “w doręczeniu”… Niby śmieszne… tyle że jestem już mega skurzona… Zamówiłam nawet te rzeczy z innej apteki z dostawą w 24 h… Drugi raz już nie popełnię tego błędu…

2 polubienia