głupota jak oliwa

Kiedy wszystko wolno a obowiazki czy odpowiedzialność stają sie"nudne",do głosu dochodzą humanoidy.
U nas to i tak nie wygląda jeszcze najgorzej ale sa w swiecie środowiska ktore z ludzkością mają wspolną tylko jedną ceche.Umiejetność chodzenia na 2 nogach.
Kiedy media lansują w rozmaitych big brotherach oraz pochodnych,"wzorce"i czynią z nich z dnia na dzien,tzw.“gwiazdy”,jednocześnie wydobywają z ludzi wszystko co najgorsze.Narcyzm,zezwierzecenie,pyche,lenistwo, oraz wszelkie mozliwe odmiany hedonizmu…
Wystarczy odwiedzic jakikolwiek tzw."klub"aby zobaczyc calkowity upadek czlowieczenstwa…Zrobilem to raz w zyciu,gdy po spotkaniu klasowym,chcielismy sie gdzies zakotwiczyc na dogrywke…
Starczy na reszte zycia.A opisy sobie daruje bo system i tak nie pozwala na uzywanie niektorych słów.

5 polubień

Stawialabym na technike. Kiedys nie bylo takiej mozliwosci porozumiewania sie z ROZNYMI ludzmi. Po prostu kazdy widzial to, co bylo blisko. Teraz mamy od groma wiadomosci, a im glupsze tym szybciej sie rozchodza.

2 polubienia

To troche tak jak z tym: dwa poldupki czynia d…e, dwa polglowki nie czynia glowy :smile:

4 polubienia

System liberalny. To autocenzura Ci nie pozwala…

1 polubienie

Nuda??? Ja można w dzisiejszych czasach nudzić się?

Dobre, nie słyszałam tego. :slight_smile:

1 polubienie

Myślę że żyjemy w czasach, kiedy człowiek coraz mniej od siebie wymaga. Żyjemy więcej pod wpływem chwili niż daleko przemyślanych pomysłów na życie. Stąd każda moda ma szansę na porwanie tłumów ludzi. Jest takie coś w dziedzinach wiedzy jak etyka, która uczy o tym jak, co i dlaczego robić raczej lepiej niż gorzej. Jednakże tego nie da się z DNA przyjąć czy przyswoić. Tutaj jest konieczna praca samego ze sobą.

1 polubienie

Głupota… pomińmy tu przypadki wszelkiego rodzaju chorób. Dziecko (zdrowe) rodzi się ciekawe świata, ale ten świat trzeba mu pokazywać. Rodzi się z żądzą wiedzy, ale tę wiedzę trzeba mu przybliżać.Pomagać poznawać, dostarczać bodźców. Mieć dla dziecka czas. A co robi wielu rodziców? Włącza maluchom bajkę, byle mieć spokój. Starszym dzieciom pozwala godzinami siedzieć przed ekranem, a TV, film, nieodpowiednie gry zabijają wyobraźnię. Temat rzeka.
Porównując roczniki dzieci przed kilkunastu lat, a teraz, to twierdzę, że mieliśmy zupełnie inne dzieciaki. Kiedyś kreatywne, dziś roszczeniowe. Z tych dzieci wyrastają tacy sami dorośli, pewni siebie, zarozumiali, przemądrzali, same pępki świata :frowning:

3 polubienia

Kiedys przeczytalam i udalo mi sie zapamietac :slight_smile: