głupota jak oliwa

mówi się: “głupich nie sieją - sami się rodzą”.
Obserwuje jednak spory wysyp owej “nacji”. Czyżby ktoś majstrował przy naszym DNA zaszczepiając jakieś GMO? W konsekwencji czego nastąpił masowy urodzaj wszelkiej maści szurniętych?
Czy to może jednak rozwój techniki obnażył faktyczną skalę zjawiska? - czego kiedyś nie byliśmy w stanie doświadczyć.

2 polubienia

A moze po prostu dzis ich widzimy w duzo wiekszej skali, bo jest internet, wiadomosci na kazdym kroku.
Glupota byla, jest i bedzie zawsze.

6 polubień

Niestety, ale zawsze tak było, że rozum nie był dzielony po równo. Nie sądzę by dzisiejszy czas zmienił proporcje.
Poza tym dziś stopień wiedzy jest wyższy i w przyszłości pewnie się jeszcze podniesie.

7 polubień

Bo to jest tak @birbant
Gdy Pan Bog dzielil rozumem,to ja w kolejce po piwo stalem)))

3 polubienia

I DNA nie ma az tak wielkiego znaczenia. Na pewno wiele predyspozycji sie dziedziczy. Ale ogromny wplyw ma wychowanie i srodowisko.
A jak dziecko jest zostawione samo sobie, rodzice sie nim nie interesuja, nie pokazuja i nie tlumacza swiata, nie zasiewaja ciekawosci zycia, tylko ignoruja dziecko, a ono potem tylko tel i komputer, to madry czlowiek z niego nie wyrosnie.

6 polubień

Nie bez przyczyny sie mowi.
,Czym skorupka za mlodu nasiaknie,na starosc traci’’

4 polubienia

No coz, poza nielicznymi wyjatkami, bo po usilnych poszukiwaniach sie cos znajdzie to 90% kont w portalach spolecznosciowych powinno miec motto “bezmozgi
wszystkich krajow laczcie sie”.

5 polubień

No i bardzo dobrze. Dobry Bozia zobaczył, że Leoś na piwkiem stoi, to już wiedział, że Leoś ma swój rozum pozaprzydziałowy. :yum:

4 polubienia

na pewno pod kapslem był link do serwera by pobrał sobie oprogramowanie :smiley:

4 polubienia

Obawiam się iż inteligencja rozkłada się nierównomiernie po ludziach.
Sądzę iż rokład normalny dość dobrze odzwierciedla inteligencję spoleczeństwa
Troszkę geniuszy i ludzi wybitnych, troszkę skrajnych debili. Reszta mocno przeciętna…

6 polubień

image

4 polubienia

Bo glupota zawsze jest KRZYKLIWA
Madrzy ludzie sa skromni

3 polubienia

Bo ktozby sie pchal,lepiej piwko wypic,az tlum sie rozejdzie)))

1 polubienie

A którzy to dokładnie są ci głupi?

2 polubienia

90% ludzi uważa, że 90% ludzi to idioci…:wink:

5 polubień

Jak to którzy? To Ci co mają inne zdanie niż Ty! Logiczne, nie? Jeśli Ty jesteś mądry (bo głupi nie jesteś, prawda?) to Ci co maja inne zdanie muszą być głupi…

3 polubienia

Czyli głupota zależy od punktu widzenia, który z kolei zależy od punktu siedzenia?

2 polubienia

Życie już kilka razy dało mi w pysk tylko dlatego, że ci, których uważałem za głupszych ode mnie, okazali się mądrzejsi, niż ja.

6 polubień

Nadmiar newsów, nuda, frustracja i przekorność. Przeciążenie umysłu