Gołąb (w) pokoju?

We wrześniu 2018 r. pokazałam Wam kilka zdjęć gołębia pocztowego, który postanowił odpocząć na moim parapecie przed dalszą podróżą.
To był on

3 polubienia

Nie będę kolejny raz rozpisywać się, że spędził noc w mojej łazience. Dostał wodę, słonecznik i koszyk do spania, rano przez otwarty balkon wyleciał w dalszą podróż.

Wczoraj, po godzinie 21-szej, wyszłam na balkon. Było już ciemno, niewiele widziałam, ale usłyszałam dziwny trzepot. Podchodzę do fotela, i nagle sruuuu jakieś ptaszysko zerwało się do lotu w kierunku mieszkania…

Proszę. Oto on

Moje pytanie brzmi.
Czy to możliwe, że to ten sam gołąb odpoczywa u mnie?

3 polubienia

ma inny kolor obraczki, ale ja na obraczkowaniu ptakow sie nie znam.
jest to bardzo prawdopodobne, ze ten sam, bo golebie trasy swietnie zapamietuja. kiedys czytalam o jakims amerykanskim cwaniaczku, ktory podrozowal na dachach pociagow oszczedzajac energie i skrzydelka.

2 polubienia

Zgadza się, ma inne kolory obrączek. Poprzedni miał niebieską i zieloną, ten miał białą i pomarańczową.
Sprawdziłam.
W 2020 r.u gołębi pocztowych obowiązuje kolor biały.
Oczywiście kolory są dopasowane do rasowych, pocztowych i egzotycznych.

szkoda, ze nie zapisalas numerow z obraczek - w zwiazku hodowcow daloby sie ustalic dane ptaka.

1 polubienie

Nie zapisałam, nawet tych danych nie zobaczyłam.
Wzięłam sprawy w swoje ręce i kazałam staremu gołębia wynieść z mieszkania.
To nie miejsce dla niego.
Całą noc spędził na gzymsie :grin:

20200920_091746

jest w miare cieplo, trzeba go bylo tylko napoic

1 polubienie

Hodowca nie wysłałby gołębia do dalekiego lotu bez przygotowania. Nie tknął niczego, jak i ten sprzed 2 lat.

1 polubienie

no to nie ma sie czym przejmowac.
odpoczal na gzymsie i polecial.

1 polubienie

Ja jestem w szoku, że drugi rok pocztowy gołąb odpoczywa u mnie.
Mieszkam na osiedlu, balkonów Ci u nas pod dostatkiem.

1 polubienie

moze jakis magnes na lodowce? :wink:

1 polubienie

Głąb?

1 polubienie

z dzioba podobne,ale te czarne plamy przy ogonie ten poprzedni ma zdecydowanie wieksze.nie znam sie niestety na golebiach czy gubia piora.poprostu przypadek :thinking:

2 polubienia

Okey. Zakładając, że to inny gołąb (z całą pewnością pocztowy), to jak wytłumaczyć fakt, że kolejny raz u mnie postanowił kilka godzin odpoczywać przed dalszym lotem?
Co w moim mieszkaniu jest takiego, co ich tu przyciąga?
Chyba wejdę na forum gołębiarzy :thinking:

1 polubienie

Bardzo możliwe! Gołebie świetnie pamietają.

1 polubienie

Gołębie to Istoty Wyższe, a Ty masz dużo przyciągających cech.

To był on.