Gość ciekawie mówi o płonącej Amazonii. Chociaż tak szczerze o tym niezmienieniu tlenu to coś mi nie pasuje ...

1 polubienie

A to proste - rosliny tlen produkuja w dzien, zuzywaja w nocy. Zawsze powstaje nadwyzka. Puszcza to nie tylko rosliny, wiec ogolny bilans jest na skraju rownowagi. Wypalenie pod uprawy te rownowage zakloca - rośliny uprawne wiecej zuzyja niz wyprodukuja. Nie mowiac juz o nieodtwarzalnych stratach w zakresie roznorodnosci biologicznej tu nie tylko o “pluca” chodzi.

1 polubienie

Jeden z wielu aspektow
Jedna z mozliwych interpretacji
A ja sie pytam od jakiegos czasu: Co za tym stoi
Bo zawsze (tak jak to zauwazylam) jezeli pojawia sie jakis miedzynarodowy konflikt czy problem - sprawa zostaje zatuszowana jakąś aktualną katastrofa (a katstrof jest bez liku) aby skierowac ludzi na inny temat
Ten sam cel maja przytaczane tu z jakichs marginalnych zrodel niewielkie anomalie. Na zasadzie: chcecie sie ludzie oburzac, to sie oburzajcie na malutkim poodworku, a na duzy plac nie wchodzcie

1 polubienie

Mało tego - w wiadomościach rzadko kiedy o ile w ogóle jest mówione wprost o co w tych konfliktach chodzi. Zwykle coś się tam powie, a coś przemilczy

1 polubienie

I tu ci przyznaje racje
Taka jest niestety polityka
Czasami udaje mi sie z grubsza domyslic o co chodzi
(z racji moich kontaktow z regionalnymi politykami)
Ale dotad nie wiem jaki jest cel “naboru” tak zwanych uchodzcow tu w Niemczech, bo jestem pewna ze to nie altruizm czyli chec pomocy

1 polubienie

Potrzeba pracowników w trudnej sytuacji ekonomicznej i życiowej - chęć humanitarnego wykorzystania ich …

1 polubienie

Otoz nie!!!
To sa bardzo czesto mlodzi chlopcy, ktorzy dostaja wszystko za darmo, zachowuja sie tak, jakby swiat nalezal tylko do nich, nawet nie musza sie jezyka uczyc
Dawniej chodzilam do parku robic zdjecia, teraz tam pelno mlodych calymmi dniami puszczajacych glosna muzyke obcokrajowcow. demoluja klomby i lawki Niemcow coraz mniej
I wlasnie to mnie dziwi. Bo to niedobre i dla Niemuiec i deprawuje tych chlopakow

moze ktos uznal, ze do stawu z karpiami nalezy wpuscic troche szczupakow, i wymknelo sie to spod kontroli?

1 polubienie

Ze sie wymknelo spod kontroli to widac

2 polubienia

Niegłupi koleś.

A propo “biopaliw” wprowadzono je nie dla ekologii. Ale dlatego że Europa ma ujemny przyrost naturalny a wydajność z hektara wciąż powoli ale rośnie.
Zarcia mamy coraz więcej. Do tego koncerny przetwarzające żywność potrafią “cuda” zrobić. Z 1 kg mięsa np.2 kg wędlin wyprodukować…
Produkując energię (biopaliwa) na polach udało się podnieść dochody rolników w Europie (wzrosły ceny żywności, więc i skupu płodów).
Problem jest bardzo złożony bo pisze się o puszczy w Brazylii. A co z uprawą palmy na olej palmowy?? W Azji znikają naturalne lasy pod te uprawy…
Jest popyt na olej palmowy bo nasz rzepakowy przerabiamy na biopaliwa…
Eksperci ostrzegali że sterowanie gospodarką rolna skończy się dla ludzi źle.

1 polubienie