Goście na kanale YouTube?

Zastanawiam się jak to jest z gośćmi zapraszanymi do “programów” “emitowanych” na YT. Wypłaca im się jakieś honorarium? Partycypują w przychodach z reklam?

PS. Programy typu; “Onet rano”, “20 m kw”, “W moim stylu”, “Imponderabilia”, “W moim stylu” czy kanał Sekielskich - sporo tego jest…

Podaj jakiś konkretny przykład.

Myślę, że to jest raczej kwestia auto reklamy. Bo ci co robią programy na YT, to raczej krezusami nie są, a reklamy nie dają wielkich wpływów. Są to tylko drobne uciułane pieniądze.

Do reklamy zaprasza się ludzi którzy mają wrodzony dar przekonywania na konkretny temat / bez ą ę y/ którzy mówią swobodnie i prostym językiem, niekoniecznie autorytety

Ale do jakich programów? Na jakich kanałach ? Przecież na yt to po prostu kwestia dogadania się xd
Niektórzy goście wybijają się na kanale który ich zaprasza a niektórzy sami robia reklamę jakiemuś kanałowi na którym wystąpili… ale czy gość żąda jeszcze kasy ? Raczej nikt stara się mowic na takie tematy…

2 polubienia

Pewnie mają jakiś procent z reklam i subskrypcji.

3 polubienia

YouTube to proste reklamy, jest umowa na konkretną cenę jeśli ów materiał zainteresuje uczestników. Biznesową odmianą jest Instagram, reklamodawca płaci osobie za konkretną liczbę polubień, subów czy lajków - np 1000, 10 000 itd, i to jest pod jego kontrolą uwzględnione w regulaminie. Na YouTube jest różnie z kontrolą - może polubić cała rodzina, osiedle jeśli osoba jest znana lub sama osoba klikając na siebie hurtowo. Bardzo popularne jest na Insta np w grupie kulinariów / ciasta, obiady sałatki itd / wpuszcza się kilka reklam w tekst autora, różnych grup jest masa ale i reklam związanych z tematem, automaniaki reklamują auta, opony, serwisy itd. grupy np działkowców reklamują krzewy, drzewka, nawozy itd. ja Insta omijam, często autorzy ściągają z innych grup dla kasy bo jakość np tematu jest marna / zdjęcia, tekst /, pomimo że zmianowo jest kilku moderatorów wyszukujących plagiatu, / miałem propozycję bycia nim po kilku moich zgłoszeniach, ale zrezygnowałem, choć nadal jestem w kilku różnych grupach uczestnikiem / zanim ów temat dopuszczą innym, to jest to kwestia oparta o surowy regulamin kradzieży praw autora oparty o sądy

2 polubienia

Sztuczni goscie tez
A może pytamy wrzucic na YT?
Jest jakis chętny na modela i hejt?

1 polubienie

@okonek Można zrobić jakąś prezentację. Musiałaby mieć dużo lajków żeby się przebić :smiley: Komentarze można wyłączyć.

1 polubienie

Wypromowanie strony czy kanału to nadmuchiwanie balona

1 polubienie

Nie sadzę by mieli jakieś honorarium. Zapłata jest popularność i realizacja parcia na szkło. Podobnie w TV goście nic nie dostają.

1 polubienie

Co do gosci w Tv.
Jak zostaną rozpoznawalni to zaczna zarabiac, albo i nie ,:eyes::rofl::upside_down_face: