He, he, mamy zapasy

100 mld, deficytu na 2021…

KLIK

2 polubienia

I Wina Tuska

2 polubienia

To oprócz zapasów mamy też wina? :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Które zostawił uciekając z tonącego okrętu :rofl:

1 polubienie

Czyli bez niego nawet tych win by nie było :open_mouth:

1 polubienie

To dodam jeszcze “i”

Przynajmniej sobie popijemy… :joy:

1 polubienie

Kolego @GumowaKaczka Zgadzam się z tym, że Tusk zwiał z tonącego okrętu, ale co do budżetu, to już racji nie masz. Budżet rozwaliło 5 lat rządów PiS i jest to największy deficyt od zakończenia I wojny światowej, czyli od odzyskania niepodległości. Nawet podczas upadku komuny był mniejszy. Kiedy PiS przejmował władzę, finanse kraju były w niezłym stanie.

3 polubienia

A ja się z kolegą birbantem nie zgadzam w kwestii wiania… Dzięki Tuskowi, mieliśmy swojego człowieka na szczycie UE… To że dzięki absurdalnej polityce PIS nie wykorzystaliśmy tego, nie zmienia faktu… że mogliśmy. Taka szansa się nie powtórzy za naszego życia.
W ogóle jest tak, że eurosceptycy wciąż powtarzają iż w UE rządzą Niemcy i Francuzi… Ale nic nie robią by to zmienić. Co więcej, robią wszystko by przez ich nieudolność nadal tak było. Szczerze? Niech rządzą Niemcy, bo patrząc na to jak my się rządzimy… to już wolę praworządnych poukładanych Niemców.

2 polubienia

Tusk dobrze wiedział, że jego statek tonie. Z właściwym sobie wdziękiem zostawił go i przeskoczył w bezpieczne miejsce. PO nie zatonęła, ale osiadła na mieliźnie i tkwi tam do tej pory. A co warta jest większa część załogi tego statku, pokazał projekt podwyżek dla polityków.

Wracając do Tuska, przyznaję z niezachwianą pewnością, że w Brukseli sprawdził się i zrobił więcej dla Polski, niż wtedy gdy był premierem. Dziś widziałbym go nawet na czele rządu. Pod warunkiem przeorania i odświeżenia partii, którą założył.

Z moich obserwacji wynika, że PiS jest najgorszym rządem od 1989 roku. ale widzę też, że nabiera wody i zaczyna tonąć. Taki jest los partii wodzowskich, a taką też była PO za Tuska. z tym, że w bardziej eleganckim opakowaniu.

3 polubienia

Partia wodzowska ludzi śliskich i pełzających.

1 polubienie

Tak to już w tych wodzowskich partiach było, jest i będzie. W PO płazów i gadów tudzież kundli nie brakowało również, bo Tusk rozpoczął premierowanie swoje od odsunięcia potencjalnych rywali w swoim partyjnym środowisku. A byli to niegłupi politycy. Było, minęło.

Teraz mamy pokazowe wręcz panoptikum polityczne. Albo kuriozum.

Śmiało stwierdzam, że na dzień dzisiejszy jest przeciwko Polsce ten, kto jest za PiSem.
W moim mniemaniu, nie ma inaczej.

3 polubienia

Wczoraj grałam z kimś w literaki. I nagle ten ktoś “głosowałaś na PiS?” “NIE” “to mi ulżyło!” :joy:

3 polubienia

Wina wirusa

Niezupełnie, bo taki stan był już przed pandemią, o czym pisałem tutaj. Wirus im pomaga, póki co, bo mają na co zwalić swą nieudolność. Ale to ma krótkie nóżki. Jak ludziom zabraknie, to rządowi żaden wirus nie pomoże. A poza tym te dane są zaniżone, bo, tak naprawdę, jest jeszcze gorzej.

3 polubienia

Recesja, socjal, podwyżki dla ludzi dudy, pomoc dla szkół, kryzys. Idzie gorsze.

2 polubienia

Rzekłabym: bieży!

Oficjalnie to 100 mld zł trzeba policzyć x 3 - to wyliczenia bankowców niezależnych, rząd nie mówi prawdy

3 polubienia

Oczywiście nie masz racji w kwestii Tuska. Nigdzie nie potrzebował uciekać, bo miał cechy wielkiego męża stanu. a Polska za Tuska nie tonęła. Był rzetelny, odważny w podejmowaniu trudnych, odpowiedzialnych decyzji, dobrych dla Polski, choć niepopularnych. Cała Europa to zauważyła i dlatego dwukrotnie jednogłośnie wybierano go na szefa UE, ugrupowania gospodarczo-politycznego prawie 30 państw o sprzecznych interesach.

Nie napisałem, że uciekł z Polski. Napisałem, że opuścił tonące PO.

Przyznaję, że Polska po rządach PO była w dobrej kondycji finansowo - ekonomicznej, co PiS roztrwonił.

1 polubienie