Herpetologia stosowana

Dla tych wszystkich, którzy mają problem z odróżnieniem krokodyla od aligatora.

Krokodyl to ten obok aligatora.

:upside_down_face:

4 polubienia

Faktycznie. Masz rację. Ten obok aligatora to krokodyl. Jeśli zapomnę jak wygląda, to odszukam tę fotkę, którą wstawiłeś i od razu będę wiedziała.
:grin:

1 polubienie

A jaka to różnica, gdyby chciał mnie zjeść? :face_with_hand_over_mouth: oba wstrętne

Nie wstrętne tylko żarłoczne i pewnie głodne.

1 polubienie

Właśnie takiego przedstawienia sprawy nam trzeba.

1 polubienie

Aligator w Ameryce Południowej zywi się glownie piraniami.
Ludzi atakuje rzadko. Działkę w Amazonii kiedys nam chcieli sprzedac zachwalajac, ze nad rzeką. Ale sa aligatory, to piranii nie będzie.

Gorzej jest w USA, bo tam wszystko musi być najwieksze i groźne.
@joko podobno mięso z nich nieźle smakuje, a jako surowiec na torebki i inna galanterie to jednak krokodyle lepsze. Te z prawej.

Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu, bo ja myślałem, że aligator, to ten obok krokodyla… :stuck_out_tongue_winking_eye:

4 polubienia

Prawidłowo odgadłaś. Krokodyl, to ten z prawej :wink:

1 polubienie

Macie od benaska na zająca,
Kajman jest w bonusie.

2 polubienia

W ogole, to zwrócil kto uwagę, jakie te slowa są ładne kalamburowato? Od razu wiem, ze tu kolegi birbanta jeszcze nie było… :grin:

2 polubienia

Nie musialam zgadywać.
Ostatnio przy obiedzie ogladalam dokumentalny film o gadach. Usilowali co prawda wytlumaczyc też różnice między wężami - jak uśmiercają zdobycz, ale tylko zrozumialam, ze duszą, trują albo zjadaja żywe.
Coś tam jeszcze o źrenicach było, ale ja wężowi w oczy patrzeć nie będę…
Przypowiastka o Ewie uczy, żeby od gadziny trzymac sie z daleka.

Aligator to ten z szerszym pyskiem

2 polubienia

Kajmany z lotu ptaka…

1 polubienie

Odsypia nocne kibicowanie pewnie…

1 polubienie

Jedno z tych słów bardzo nadało mi się do rebusu. Nie będę tego rebusu nigdzie wystawiała, więc znajdziesz go u siebie na priwie.
:grin:

2 polubienia

Nie chcę się chwalić, ale ja to wiedziałem już od dawna. W filmie “Jumanji” jest scena, w której główny bohater wyjaśnia tę różnicę.

Dla łatwiejszego zapamiętania można kojarzyć z Wally Gatorem od Hanna-Barbery.

2 polubienia

Kolezanka zrobila piekny rebus. Dawaj go tu, jeden rozwiaze a inny se chociaz na księdza popatrzy… :grin:

3 polubienia

On taki trochę zbyt frywolny jest, ale faktycznie… Dam go tutaj. Kto zechce, ten rozwiąże :joy:

Pierwsze litery, to podpis rebusu.

3 polubienia

Rebus dla rozwiązujacych doroslych. Dzieci tez moga, ale musza okazac podpis jednego z rodziców a najlepiej obojga…

4 polubienia

Nasi użytkownicy nie mogą uzyskać podpisów rodziców. Pewnie byli niegrzeczni :wink:

3 polubienia