Historia zatoczyła koło po 40 latach?

3 polubienia

To nie koniec, bo już rząd zaczął przygotowywać tarczę ochraniającą przed polskim ładem. A przygotowaniu następna tarcza, czyli ochrona przed tarczą antyinflacyjną. Seryjna produkcja tarcz, normalnie. Do zakutych łbów tarcz brakuje.

3 polubienia

Suski wchodzac na kolejny level glupoty zapwiedzial, ze gaz nie podrozeje bo doplacimy do niego miliardy…

1 polubienie

Ręce opadają. To już wysoki lewel głupoty. Ja tylko się dziwię, jak niska jest świadomość w części polskiego narodu. Napiszę krótko i na temat; - ten Suski pieprzy kacapały niesamowite.

3 polubienia

Ręce opadają. Aż się nie chce komentować.

3 polubienia

Ale to juz wiemy.
Natomiast tzw.nowy ład stanowi juz moim zdaniem,poważne przestepstwo.Ba!To jest bandytyzm w rządowych rękawiczkach.
Kolejny skok na kase ludzi z inicjatywą lub po prostu pracujących.Na rzecz nierobów,“murzynów"którzy potrafia sie jedynie rozmnażać oraz wszelkiego cwaniactwa które zawsze wyciąga łapy gdy uslyszy ze coś"dają za darmo”.
Budzenie homo sovieticusa jest najlepszym i darmowym sposobem rządzącej zarazy,na podtrzymanie swego ścierwa przy “życiu”.
O nic innego nie chodzi jak o elektorat.I niczym sie to nie rózni juz w tej fazie,od tzw.“rew,pazdziernikowej”.Ta mordercza burda,podobnie jak jej francuska coorva-poprzedniczka,wynosila jednych ponad drugich a dzisiaj mamy tylko tę róznicę że krew sie nie leje po ulicach.
Jak tylko ktoś zaczyna mówić o tzw.sprawiedliwosci społecznej,należy od razu budować bunkry,szykować bagnety i za wszelką cenę,chronić rodzinę.

3 polubienia

Sprawiedliwość społeczna jest wtedy gdy każdy dostaje to na co zapracował.

4 polubienia

Proste,prawda?

1 polubienie

No to wchodzisz na lodowisko zwane wartosciowaniem pracy…

1 polubienie

Pan Karol skończył studia. Uczył się po nocach , odmawiał sobie wszystkiego. Pan Sebix od młodego chlał i imprezował. Ma 4 dzieci. Pan Karol ma 15000 miesięcznie z czego zabierają mu znaczącą część na podatki i obecnie na składkę zdrowotną. Pan Sebix z trudem utrzymał się kilka razy po 2-3 miesiące w pracy bo nie docierał z powodu niedyspozycji. Zgadnij z czyich pieniędzy Sebix dostaje zasiłki, 500+ itd? Ja tu nie widzę sprawiedliwości. Tak samo nie widzę sprawiedliwości w tym by była składka zdrowotna jako procent dochodu… Przecież lekarza tego samego ma ten co zarabia 3000pln jak i ten który zarabia 10000pln.

2 polubienia

Tu piszesz o redystrybucji.

Piszę o prostej zasadzie. Na jaką pensję zapracowałem taką mam.

Mi chodzilo o ustalenie ile warta jest wykonana praca dla spoleczenstwa jako takiego - w taki sposob, zeby pogodzic swoisty ogien z woda, prowadzi to w sposob prosty do tworzenia drabiny spolecznej, pytanie jak szeroko maja byc rozstawione szczebelki i jak wysoko moze siegnac zanim sie zalamie? Ludzkosc testowala rozne rozwiazania, w niektorych opracowaniach “ekonomicznych” z czasow sowieckich mozesz sobie poczytac o wyzysku feudalnym w starozytnym Egipcie czy w opracowaniach neoliberalow negujacych potrzebe istnienia panstwa jako chocby administratora (co niebezpiecznie zaczyna smierdziec anarchią) znajdziesz z kolei magiczne slowa wolny rynek, deregulacja, prywatyzacja bez najmniejszych checi ponoszenia odpowiedzialnosci za skutki gloszenia takich pogladow. O zielonych ekoterrorystach i ich przeciwnikach zwanych potocznie plaskoziemcami mam cos pisac?
Jedno jest pewne, im mniej polityki i religii w gospodarce ludziom zyje sie lepiej.
Na temat Marxa w kontekscie czlowiek - dzielo? Czas by tego abnegata, egoiste i wiecznego utrzymanka bogatych przyjaciol tez nieco odbrązowic, ale to temat na inne opowiadanie.

1 polubienie

Niezupelnie, piszesz o skutkach. Nie o ustaleniu ile ta pensja ma wynosic?

Ale według PiS, to pan Karol jest cwaniak i należy mu zabrać. A, jak jeszcze nie głosuje na tę partię, to dodatkowo należy do gorszego sortu. I nie jest patriotą. A nie daj Boże, że jest wykształcony…, to dla PiS, ten pan Karol swołocz podejrzana jest niepomiernie.

2 polubienia

A jak jest cyklistą albo co gorsza żony nie ma to dopiero jest cwaniak. Tak za komuny wielu naukowców straciliśmy.

1 polubienie