Horrendum

Trudno się mówi i kocha dalej.
Ale to Horrendum mnie rozbiło. Niezłe koncepta trzymają się imć pana Antykwy… :grinning:

2 polubienia

A wiesz Imć birbancie ilem się nagłówkował aby to słowo znaleźć? Wiedziałem com chciał napisać, coś mnie się u potylicy telepało, ale długom nie mógł sobie tego najtrafniejszego słówka przypomnieć.
Ot, sclerosis naturalis. :neutral_face:

3 polubienia

A ja zrobiłam zapas… :joy:

No to podwyżka emerytury starczy na pokrycie może i ze dwóch półlitrówek :wink:

3 polubienia

Żyję tą nadzieja! :rofl:

1 polubienie

Ale podwyżka emerytury wystarczy na pokrycie podwyżek aż 50 półlitrówek. Zauważ @Szczery_do_BULU te bardziej pozytywne strony. :grinning:

3 polubienia

Ja myślałem że wystarczy na pokrycie podwyżek na dwóch butelkach :rofl::rofl:

1 polubienie

70 zł minimalna podwyżka emerytury. 1,40 zł brutto podwyżka ceny butelczyny.

Ooooooo, dobry PiS. Ale 70 na miesiąc, nie na rok? :rofl::rofl:

2 polubienia

Wyobraź sobie że co miesiąc.
I jak tu nie chwalić i nie cieszyć się. Ale …

Podwyżka emerytur o 3,24%
Ziemniaki styczeń do stycznia: 2,50 do 1,80 czyli 39%.

Maria Antonina ( a może Maria Leszczyńska) powiedziała kiedyś że jak lud nie ma chleba to niech jedzą ciastka. Nam wypadnie przerzucić się na półgęski i kapłony.:grinning:

3 polubienia

Zona Ludwika XVI czyli Maria Antonina Habsburg to powiedziala.

2 polubienia

Cóż na to poradzę @okonek że w Wiki wyczytałem sugestię iż to prawdopodobnie słowa naszej rodaczki Leszczyńskiej. :open_mouth:

1 polubienie

W ksiazce Jozef Balsamo, tomu juz nie pamietam Dumas te slowa wlozyl w usta Marii Antoniny.
Pierwszy raz tego sformulowania uzyl Jean Rousseau w posmiertnie wydanych Wyznaniach, wg chronologii dotyczylyby ok. dziesiecioletniej ksiezniczki, ktorej raczej osobnik ow znac nie mogl. (niestety ani filozofii ani stylu zycia i postepowania tegoz pana specjalna estyma nie darze). Czyli raczej powiedzenie nalezy zaliczyc do zaslyszanych i kategorii legenda miejska.

2 polubienia

No to zostawmy temat na takim etapie na jakim jest. Ja autorstwa w każdym razie nie zamierzam zawłaszczać.
Zwrot jest znamienny dla pewnych czasów i pewnych sfer. Nie jestem przekonany że to nie są również obecne czasy. :crazy_face:

1 polubienie

W pierwotnym powiedzeniu nie chodzilo o ciastka a brioche, czyli maslano jajeczne drożdżowe buleczki. Skadinad pyszne. :grinning:

2 polubienia

Masz rację: S’ils n’ont pas de pain, qu’ils mangent de la brioche!

3 polubienia

No i proszę. Ja tylko mogę się douczać przy Was. :yum:

2 polubienia

Tutaj to kazdy przy kazdym się doksztalca.

2 polubienia

Prawde mowiac,jestem w lekkim szoku po powyzszym :wink:

1 polubienie

Doksztalcaniu czy wyrobach piekarniczych?

1 polubienie