Horyzonty myślenia? Quiz

Wygrzebany z quizme.
Tak mi się przypomniało powiedzenie, że niektórym horyzomt myślenia zamienia się w punkt widzenia :wink:

Może sprawic trochę trudności, bo łacina język martwy.
Ale komplecik.

Szerokie horyzonty są do momentu, kiedy benasek nie wchodzi ze swoimi zagadkami :grin:

6 polubień

Dosyć szerokie jak na mnie :)) 12

3 polubienia

Samochwała :wink: , poza tym zagadki to nie quizy czy inne testy gdzie zawsze wybierasz z okreslonej liczby mozliwych rozwiązań.

1 polubienie

W liceum miałem koleżankę - prymusa. Nie pamiętam, by z czegoś dostała mniej niż 4 (na 5 możliwych). Po prostu była z wszystkich przedmiotów dobra i w ogóle była ok. Potem się dowiedziałem, że nie umiała sobie kolacji zrobić, chleba dobrze przekroić …

4 polubienia

Tez mam taka kolezanke. Praca naukowa, doktoraty, habilitacje etc.
Ale jak wspomni, ze może bym do niej wpadła na kolacje poplotkować to podzial ról tradycyjny, ona robi zaopatrzenie, a ja zajmuję się stroną techniczną. Do dzis tak jest.
Jak jej dzieciak byl maly to bardzo lubil moje wizyty, bo jak twierdzil, nareszcie w domu jest co zjeść :wink:
Nie to, żebym byla fanką codziennego stania przy garach, ale poeksperymentowac lubię.

3 polubienia

Ciekawe czy Skłodowska-Curie lubiła gotować?

3 polubienia

Zachowały sie jej zapiski w kwestiach kulinarnych
Z dokladnoscia naukowca do tego podchodziła, notowala proporcje, czas, wagę, rodzaj produktu.
Podobnie podchodzila do corek, prowadzac swoiste dzienniczki rozwoju.
Zreszta ta umiejetnosc czyli zapchanie brzuszka czyms jadalnym i smacznym nalezalo do kanonu wychowania panien “z dobrych domow”. Gorzej jej szlo z zurnalami. Ze wspomniej jej córki wynika, ze tzw. prowadzenie domu, jak i myslenie o tym w co sie ubrac były raczej przeszkodą w pracy naukowej.
W tym pierwszym miala wsparcie tescia, emerytowanego lekarza, ktory pasje syna jak i synowej popieral.

3 polubienia

13/14

1 polubienie

tak, wtedy horyzont się mi bardzo zawęża. Czasem mam wrażenie że nawet do tego stpopnia że zaczyna działać jak czarna dziura😁

5 polubień

12/14
Źle film Pani Doubtfire, i wiersz o rzepce.
Ogólnie łatwe, a niektóre banalne jak pytanie o sąsiadów Turcji :slight_smile:

3 polubienia

Ona to chyba lubiła gotować

się do różnych badań i doświadczeń…

3 polubienia

W koncu ugotowanie kaszki manny bez glutow i jej nie przypalić? Tez wymaga wielu wstępnych doswiadczeń i opracowań.
A przekonanie dziecka, żeby to jeszcze zjadlo bez opluwania otoczenia?

1 polubienie

Właśnie siedzę nad zaległymi wilgami :)))

2 polubienia

Okazało się, że nie znam się na polityce USA, ale dla nie to nic nowego. W piosence pomogło mi zdjęcie, bo utworu nie kojarzę, ale artystę tak, a nad wyborem między Katonem a Cezarem musiałam pomyśleć i odpowiedziałam raczej “na nosa”.

1 polubienie

Uwielbiam takie quizy!!!
14/14 bez problemu jeśli nie liczyć chwilowego zgłupienia przy wierszyku.Na sinusa tez spojrzałem podejrzliwie i ze strachem, by się nie ośmieszyc…
Ale reszta idealna dla mnie :star_struck:

3 polubienia

Ja dziś nad częścią 2 Bajek Krasickiego …

Nareszcie powoli widać koniec.

1 polubienie

Mlodemu czytasz czy sobie ku przestrodze?

Na razie nie trafiłaś, ale zgaduj dalej :grin:

1 polubienie