I po świętach. Biblia przeczytana? Quiz

Co prawda nad murami Jerycha to się musiałam zastanowić co autor miał na myśli.
Ale trafiłam i wyszedł komplecik.

3 polubienia

18/18 :slightly_smiling_face:

3 polubienia

Pietnastka.

3 polubienia

18/18 bo to proste bylo.Ale nad jednym sie zatrzymalem…Krzew gorejący…Ja sobie wcale nie przypominam aby jednoznacznie uważano to za "symbol"czegokolwiek…Kliknąłem bez przekonania ale akurat dobrze :joy:

3 polubienia

Wróg nie śpi a tu zabawa w najlepsze. :frowning: Jeszcze macie przyjemność z tych rozwiązań …

1 polubienie

Akurat tu to kwestia interpretacji Ksiegi Wyjscia,
chrzescijanstwo nieco marginalizuje Stary Testament kosztem Nowego.
Ale zapoowiedzia krzak gorejacy (cudem samym w sobie tez) byl . Potem przyszly kolejne.

3 polubienia

Komplet

2 polubienia

17/18

2 polubienia

:heart: :heart: :heart:

17/18 ale te mury Jerycha to jakieś zaskoczenie obie odpowiedzi są poprawne albo błędne.

2 polubienia

Kot Schroedingera :scream_cat:? Mi sie udalo pojsc za tokiem myslenia autora quizu. Ale tez mam powazne watpliwosci

1 polubienie

A idź mi z tym kotem.!

2 polubienia

:black_cat: :black_cat: :black_cat: :black_cat: :black_cat: :black_cat: :black_cat: :black_cat: :black_cat: :black_cat:

2 polubienia

2 polubienia

Mury Jerycha padły od dźwięków trąby. A dziś powiedzenie nabrało takiego znaczenia, jakie jest w prawidłowej odpowiedzi w quizie.

Co do samej trąby jerychońskiej, to dość ciekawa sprawa i wymaga osobnego omówienia. Dziś ta trąba czy trąby są synonimem głośności, tak jak te mury odpowiednikiem czegoś, co szybka pada, choć wydało się mocne…

Koniec przerwy na kawę, wracam do obowiązków… :grinning: :raised_back_of_hand:

1 polubienie

Rozsypanie się murow tłumaczone jest infradzwiekami.
Fakt, ze niektóre projekty przypominaja gigantyczne trąby. Tylko maly drobiazg - predzej by obrońców wybily na zawal niz mury rozwalily. Pozostaje wierzyc w pomyslowosc Jahwe albo trzesienie ziemi :rofl::wink:

1 polubienie

Ja drugi raz bym"prawidlowej" odpowiedzi nie zaznaczył…Jedyna sensowna odpowiedz jest dla mnie nieco inna i dotyczy trwalości przyumierza miedzy Bogiem a człowiekiem.
A palnąć"cud" to moze każdy.Nawet Laskowik w Tey’u :innocent:

Cud ma to do siebie, ze jest niepowtarzalny i niewytlumaczalny. :wink:

16/18…zagorał krzak i Judasz

2 polubienia

Cudów ni ma. :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia