I to jest gość!!!

Warto tez zwrocic uwage ze trener i klub,stają na wyskosci zadania.
Zwracam tez uwage na slowo"wychowanek".Dzisiaj gdy tylko sie kupuje i sprzedaje,bezcenne!

3 polubienia

Kwestia czy ktos jest wychowankiem czy nie? W obecnych czasach wielu ludzi przeprowadza sie w zyciu nawet kikanascie razy, więc zwiazanie sie z okreslonym miejscem bywa nierealne.
Ale juz z okreslonym srodowiskiem i mentalnoscia jest bardziej prawdopodobne.
Mi obecne transfery sportowcow przypominaja tego bace to psa za milion sprzedal za dwa koty po.pol milona. Na opłacenie kosztow wziął kredyt w banku.

1 polubienie

Absolutnie nie o to chodzi.
Niemniej to jest dobry pilkarz.
A wiernośc barwom klubowym,jest dzisiaj juz w ogole nie spotykana.

1 polubienie

Rzadko. Jakos Messi z Barcy sie chyba nie wynosi. W kazdym razie bylaby to sensacja

1 polubienie

Messi jest Argentynczykiem a nie katalonczykiem.

Ale praktycznie jesli chodzi o klub zaczynal co prawda w Argentynie, ale od 12 roku zycia zwiazany jest z Barceloną, co mu w reprezentacji kraju pochodzenia grac.
Barcelona choc katalonski produkt eksportowy az tak radykalna jak część spoleczenstwa katalonskiego nie jest.:slightly_smiling_face:

1 polubienie

I gra w reprezentacji Argentyny.Louis Figo,o ile pamietam,przeszedl z Barcy do Realu wiec nie zamykalbym jeszcze sprawy. :wink:

Watpie, zeby Messi to zrobil. Zwlaszcza w aktualnej sytuacji politycznej w Hiszpanii bylby to gol samobój :roll_eyes:

Bez wzgledu na sytuacje,to jest i byla zbrodnia!
Ale i tak,porownywalbym raczej z innymi Polakami.

1 polubienie

Ja jesli chodzi o polska pilke nozna to wiem tylko tyle, ze podobno jakies kluby sa, i nawet liga tez. O wiecej nie pytaj…

1 polubienie

W sumie wiele nie tracisz ale chodzilo mi o to ze nawet Lewandowski zdążyl klub zmienic chyba 5-6 razy w swej karierze…
Dzisiaj juz nie ma zawodnikow przywiazanych do barw klubowych.Do miasta moze znajdziesz jedneg na 100 ale do klubu?

Kluby powstawaly jako organizacje zapewniajace ekskluzywnosc, teraz sa maszynkami do robienia pieniedzy. Gotowymi jak np.Real z krzyzyka w koronie zrezygnowac, bo sponsorzy muzulmanie.

Życie to sztuka wstawania.