Ich poświęceniu i bohaterstwu zawdzięczamy socjalistyczną Polskę

Do tych wschodnich terenów rościli pretensje Litwini, Białorusini, Ukraińcy, i nie tylko do tych, ale jeszcze do połowy lubelskiego, małopolskiego i całego podkarpackiego. Mielibyśmy z nimi ciągłe wojny i powstania. Uzyskaliśmy mądrzejsze państwo w bezpieczniejszych granicach, dzięki ZSRR, który poniósł ogromne ofiary i straty. Socjalizm jest wartością, którą wywalczyli najpierw u siebie bolszewicy, bo my byśmy nigdy tego nie potrafili.

Aaa, no tak. Jak zwykle, ale jakoś nie skojarzyłam… :joy:

1 polubienie

Przecież Litwa, Białoruś i Ukraina już tworzyła m.in. Związek Radziecki. Gdzie tu logika?

To były czasy dynamicznych zmian. Gdy polskie państwo rozsypywało się pod agresją hitlerowskich Niemiec, ZSRR miał logiczne i strategiczne uzasadnienie przesunąć swoje i swych republik granice na zachód.

1 polubienie

Co nie zmienia faktu że ZSRR je sobie zawłaszczył Podniósł ofiary głownie przez głupotę i mentalność dowódców w tym Stalina którego tak wielbisz nie liczących się z nikim Dostaliśmy państwo obrócone w gruzy i ograbione praktycznie ze wszystkiego przez żołnierzy którzy dostali małpiego rozumu jak zobaczyli normalny świat i jak się żyje poza tą krainą szczęśliwości gdzie panowała bida z nędzą i głód wraz z mordami Po czym zaprowadzili to również i u nas tylko w łagodniejszej wersji To ma być ta wartość? Jeszcze co do granic to o zabranie ziemi zachodnich Niemcy nie mogli się pogodzić przez lata a ich złość skupiała się przede wszystkim na Polakach za to że im te ziemie odebraliśmy…

2 polubienia

Ja Cię przepraszam, ale to było znacznie wcześniej. Nie pamietam czy od 1920, ale możesz sprawdzić.

1 polubienie

macie duzo prawa
od cywilnego i oczywistego do wlasnego posiadania piwniczki
komunizmy i inne izmy? jako ksiegowa z wyobraznia? rozliczac sie nie bede

Towarzysz zapominał, dlaczego ZSRR wałczyło z Niemcami chyba. Gdyby Hitler nie napadł na ZSRR, to połowa Polski byłaby drugą kategorią ZSRR…

2 polubienia

ZSRR był państwem socjalistycznie myślących obywateli, a Niemców popierało dużo obywateli innych państw.

Bo jakby nie myśleli socjalistycznie, no to Sybir albo jeszcze gorzej.

3 polubienia

Lepiej myśleć socjalistycznie, niż być obywatelem 3. kategorii u jaśnie panów.

Dalszej dyskusji prowadził nie będę.

1 polubienie

Nikt Cię nie prosił nawet o jej rozpoczynanie.

Dyskusja się nawet między nami nie rozpoczęła, był tylko mój komentarz i twoja bezsensowna odpowiedź, która swym dennym poziomem zniechęciła mnie do rzucania pereł przed wieprze. Wszystko w temacie z mojej strony.

2 polubienia

Jak bym miał mieć twoją świadomość, to chyba bym się załamał z takiego poziomu.

Mówisz tak jak by obywatele mieli w tych państwach coś do powiedzenia I co ma myślenie socjalistyczne do agresji Hitlera?

1 polubienie