Ile euro kosztuje u was chleb?

Pytanie głównie skierowane do osób mieszkalnych za granicą @okonek @birbant Taki zwyczajny jaki zwykle kupujecie na co dzień Oczywiście inni mieszkający w Polsce też mogą się wypowiedzieć

Pytanie mało precyzyjne, chlebów jest milion rodzajów, wagomiarów, itp. więc trudno porównać jabłka do jabłek.

2 polubienia

Bo pytanie jest generalnie ogólnie ale precyzując to taki zwyczajny chleb który ludzie kupują na co dzień

Za komuny 90% chleba to były białe bochenki o wadze kilograma. Pamiętam cenę z lat 70. - 4 zł. To była taka święta cena. Dziś możesz kupić chleb za 3 zł i za 15 zł. Nie porównasz tego. Na dodatek, chleby w każdym kraju sa inne.

2 polubienia

W Polsce jadam tylko chleb z siemieniem lnianym.[5zl]
W Anglii to różnie bywa.Wysokogatunkowy,pokrojony w z ziernami a nawet pachnący,jaki nabyłem dzisiaj,to ok. 1.7funta
Bagietkowa masówa smakuje mi tylko do parówek więc rzadko kupuję.A to wydatek poniżej funta.Niestety,ceny rosną w oczach a właśnie zaczął sie nowy rok podatkowy… :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

Chleb praski i u nas,wielkopolski… :smiley:

2 euro

1 polubienie

W Holandii w marketach ceny chlebów wahają się do 2,60 do 3,60 euro. Żaden nie ma kilograma. Jakość i smak tyłka nie urywają.
W fachowych prywatnych sklepach ze swą piekarnią dwa razy drożej, ale chleb zajebisty. I duży, kilogramowy.

3 polubienia

Ostatnio kupowałem na Teneryfie duże ilości chleba jako prowiant na rejs po Atlantyku, w markecie paczkowany i krojony kosztował 2-3 euro za jakieś 3/4 kg.

1 polubienie

Tp zależy jaki i gdzie kupujesz. Choc chleba jak takiego (poza tostowym i jakimiś wynalazkami typu superfood poza Galicją nie uswiadczysz) sa roznego rdzaju pszenne buleczki, angielki, bagietki.
A ceny? Uczciwie mówiąc pieczywa jem mało i nie zwracam za bardzo uwagi na cenę a jakość. Ale najtansze standardowe bułki typu angielka o wadze 300 gram oscyluje między 0,5 do 1 €.
Zależy to jak pisalam od sklepu. Choc w niekorych dyskontach tyle zaplcisz za kg, pod warunkiem, ze ten kg kupisz, bo tak są pakowane.

1 polubienie

Ale to kupwales ten o przedluzonej trwalosci czy tostowy?

2 polubienia

No ja pamiętam przysłowiowy chleb po 8 (zł)

2 polubienia

Przedłużonej, bo musiał wystarczyc na tydzień

1 polubienie

I cukier po 7.

1 polubienie

No ten zawsze droższy.
I dobrze znosi zamrozenie.
Ja czasem kupuję podobny beglutenowy, bo te pszenne bulki nie za bardzo mi ostatnio służą.

1 polubienie

Ceny u nas (Niemcy) różne, tu akurat z REWE z tego tygodnia, chyba nawet jakas to promocja jest.
Są i tańsze.

Podobny widzialam u mnie Lidlu.
Ale droższy.