Ile powinna ważyć aplikacja na smartfona?

Czyściłem niedawno smartfon (a właściwie aplikacje) z niepotrzebnych plików cache, które zajmują dużo pamięci, zwłąszcza w często używanych aplikacjach (Google, YT, FB, Messenger, Chrome, itp.) I zastanowiła mnie wielkość aplikacji jaka sie wyświetla. Okazuje się, że nie ma ona wiele wspólnego z jej funkcjonalnością, rozbudowanym menu, grafiką, czy innymi, zdawałoby się, kluczowymi parametrami. Oto np. program antywirusowy Avast - 163 MB ale Booking.com - 199 MB. Ciekawe dlaczego?
Ale największy hit - czy zgadniecie jaką wielkość ma aplikacja Notatki Samsung? Aż 317 MB! Prawie tyle co Mapy Google (325 MB). A cóż tam jest w tej gigantycznej apce? Praktycznie nic, można zapisać tekst, wrzucić jakiś obrazek ot tak, żeby coś zanotować - zgodnie z nazwą.
Nie pojmuję tego, jak można taka prostą rzecz rozdmuchać do tak gigantycznych rozmiwarów. Co gorsza, jest to aplikacja natywna, wgrana na telefon przez producenta, nie można jej usunąć.
A dla porównania - aplikacja Radio - ma zaledwie 3MB! Można? można!

Zebrane dane ważą

1 polubienie

@Devil. nie. To jest waga samej aplikacji. Wiesz ile mam w niej notatek? Dwie, obie po jednym zdaniu. Zreszta zobacz:

Dlatego notuję w notesie.

2 polubienia

Notes nie zawsze masz przy sobie, a telefon zawsze.

2 polubienia

To kup sobie taki, żebyś chciał mieć przy sobie zawsze :slight_smile:

1 polubienie

Są jeszcze aplikacje takie jak dysk google,kalendarz google tam też można zapisywać różne rzeczy ale trzeba mieć konto google

2 polubienia

Same nakładki systemu sporo danych zbierają.

1 polubienie