Ile znasz polskich, obecnie funkcjonujących partii politycznych?

Prawie każdy wie o tych, które pojawiają się we wszystkich sondażach albo pojawiały jeszcze niedawno. A jakie znacie z tych mniej popularnych?

Nie chce mi się liczyć, ale tych małych partyjek, to i z 10 będzie.
Osobiście, zwróciłem uwagę na ruch Agrounia niejakiego Kołodziejczyka, wywodzącą się z rolników. Zakładają, czy nawet już założyli partię o nazwie Prawda i po raz pierwszy pozytywnie oceniam ich założenia programowe. Mało ideologii, za to są konkrety, a tego Polsce potrzeba.
Moim zdaniem, aktualnie rządzący, jak i opozycja, powinni odejść już w polityczny niebyt.

1 polubienie

Nie za duzo ode mnie wymagasz? Pwenie i tak pomylilabym dorazne koalicje z zarejestrowanym planktonem. Najczestsza “przynaleznoscia” jest “startujacy z liaty”.

1 polubienie

Obecnie funkcjonują dwie. Reszta jakoś tam przędzie …

1 polubienie

Nie mam pojęcia.Nie wiem np. czy komuniści Ikonowicza jeszcze żyją.Ba!Nawet nie wiem czy"moja"UPR,jeszcze funcjonuje na zasadach swego statutu…
Prawde mówiąc,nie za bardzo mnie to interesuje.To plankton bez znaczenia.

3 polubienia

Od 14 lat mamy praktycznie system dwupartyjny. Podobnie jest od ponad 100 lat w USA i Wlk. Brytanii ale tam nie ma takich podziałów w społeczeństwie. Każda z partii dąży po prostu do rzadzenia ale z poszanowaniem istniejącego porządku prawnego bez urzadzania państwa wg widzimisię przywódcy i zawlaszczania niezależnych od władzy instytucji.
Nie wierzę w żadna mityczna trzecia siłę, była już Samoobrona, był Ruch Palikota, Korwin, Nowoczesna, Wiosna, to wszystko nie przebije politycznego duopolu. Przydałby się nam mądry, naprawdę niezależny prezydent, który zglosiłby propozycje innej, sprawiedlieszej ordynacji wyborczej, która należałoby poddać pod referendum i w przypadku jej akceptacji przez społeczeństwo sejm musiałby ją przyjąć pod groźbą rozwiazania

5 polubień

wg wykazu PKW uaktualnionego 6 czerwca tego roku jest 88 partii zarejestrowanych.

Prawdy, o ktroej wspomnial kolega @birbant jeszcze nie ma

3 polubienia

Po co mam je znać skoro liczą się tylko 2 od 2005. Reszta to zakąska.

1 polubienie

amerykanskie to partie bardziej uslugowe.
a trzecia sila to jest - chodzi z reguly w koloratkach. i ma wielowiekowa wprawe w ciagnieciu za sznurki.

1 polubienie