Inny taniec?

Byrd, Galiarda

Greuze, Gitarzysta

5 polubień

Gitarka świetna.

Jeśli chodzi o obraz, to chyba grób jego autora widziałem na Montmmarte w Paryżu. I tyle wiem o nim, że żył jakoś tak w czasach rewolucji francuskiej i awantur napoleońskich. Chyba?

2 polubienia

Gitarka mnie zafascynowala! A Greuze - tak.

2 polubienia

Rzecz dziwna…Znam ten cudowny obraz od dziecka a nigdy jakos głebiej nie poznalem autora…

2 polubienia

Czy ów Byrd to Charlie Byrd?

1 polubienie

Temu bylo William.)

Tak tez myślałem ze to nie może być ten sam…

Mam!!!
Od razu znalazlam
Trzeba szukac w tabeli kategorieAle piekna muzyka!
Gitar jeszcze nie bylo, to moze za ta pojda inne, bo muzyki gitarowej jest sporo ze slynnym Concierto de Aranjuez na czele

2 polubienia

Ja podobnie, obraz znany, autor mniej
Sa malarze tzw"jednego obrazu" jak i pisarze “jednej powioesci”

3 polubienia

Zgadza sie.
Choć czasem to nieporozumienie.Znakomity polski malarz,Władysław Podkowiński,szerzej znany jest jako autor"Szału".I tylko tego obrazu…A ja polecałbym jego ogrodowe impresje.
Szczególnie miłośnikom impresjonizmu.

3 polubienia

Jak polecasz, to zaraz zobacze

1 polubienie

O, dobrze ze przypomnialas, jutro dam! Uwielbiam ten Koncert:)

1 polubienie

Dawalam inne obrazy Podkowinskiego. Ale faktycznie, zaslynal Szalem!

1 polubienie

Ten Podkowińskiego “Szał”, to normalnie, szał! :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Bo kobieta to sam SZAL!:slight_smile:

1 polubienie

raczej w Warszawie lub Nantes - przynajmniej tak twierdzi wiki @birbant obraz powstal jakies 40 lat przed rewolucja. wowczas malarz mamalowal dwie wersje - obie sie zachowaly.
nie byla to rzadkie, ze dziela na wystawy - dzis nazwalibysmy je prestizowymi galeriami powstawaly w kilku czy nawet kilkunastu wersjach - jak sie podobalo, to autor mial z czego zyc. oleodrukow czy innych metod (oprocz lepszych czy gorszych kopistow) nie znano, a kazdu posiadacz mogl sie poszczycic oryginalem na scianie. a i sama tematyka do rzadkich nie nalezy.

2 polubienia

Było troche Albeniza zimą…

1 polubienie

Wracając do muzyki…Pochwalę sie wczorajszymi zdobyczami:
Mozart i"Kronungsmesse"oraz “Spatzenmesse”[Statskapelle z Drezna oraz Bayerische Orchester Rundfunk czy jakoś tak,pod dyrekcją Rafaela Kubelika[Deutsche Grammophon]

C.Saint-Saens i Symfonia no.3 [organowa] oraz Bachanalia z Samsona i Delilah…
Czechoslowacka jeszcze,orkiestra symfoniczna pod dyr.S.Gunzenhausera [Naxos]

A takze The Royal Philharmonic Orchestra,grająca Vivaldiego,Pachelbela i koncert brandenburski Bacha [Tring Rec.]
A wszystko to za …90 pensow.Kocham Cie Anglio!!! :grin:

3 polubienia

Tez bym za cos takiego kochala!:slight_smile: