Interesujecie się Huraganami ? Wiecie z jaką mniej więcej regularnością się pojawiają ? W jakich regionach się pojawiają oraz co je wywołuje ?

2 polubienia

Oczywiście. To moje abecadło. Jak smok wodny może nie wiedzieć gdzie akurat jest cyklon, tajfun, huragan…albo szalejąca dziewica :rofl:

4 polubienia

Od czasu kiedy zaczeto nadawac meskie imiona huraganom to sie chyba deficyt dziewic powiekszyl?

3 polubienia

Dorian od poczatku poruszal sie bardzo wolno, co zreszta spowodowalo, ze jest wyjątkowo silny. Bahamy licza straty, doliczyli sie 7 ofiar i ok. 70000 poszkodowanych, ktorz stracili prawie/lub wszystko.
A meteorologia interesuje sie średnio, tyle zeby wiedzieć, ze patasol nosi sie też przy pogodzie.

2 polubienia
3 polubienia

Świetne. :grinning:

1 polubienie

5 polubień

Taka ciekawostka o huraganach - tropikalny cyklon generuje taką sama ilość energii, jaką zużywa cała ludzkość w danej chwili!
W latach 50. ub. wieku były pomysły aby neutralizować huragany poprzez detonacje bomb atomowych w jego centrum. Po wyliczeniach okazało sie, że nie ma na świecie tak silnych ładunków jądrowych.

4 polubienia

To jest poza zasiegiem moich zainteresowan, dlatego czekam na wypowiedzi innych.

1 polubienie

Wiem tylko że silnym wiatrom sprzyjają wędrówki frontów i różnice ciśnienia.

2 polubienia

Spowodowane roznicami w szybkosci nagrzewania sie ladow i morz i nierownomiernoscia dostarczania energii przez slonce spowodowana nachyleniem osi obrotu.

1 polubienie

Ja tak samo :upside_down_face:

1 polubienie

A szkoda, bo mialy nie raz wplyw na historię. Przyklady: dwukrotne zatrzymanie inwazji Chin, a wlasciwie Mongolow na Japonie w XIII wieku (wtedy pojawilo sie pojęcie kamikadze - boski wiatr odnoszacy sie do tajfunow) i zaglada Wielkiej Armady w XVI, (orkany czeste na pokuli polnocnej) dzięki czemu w Londynie dzis mowi sie po angielsku nie hiszpansku.

5 polubień

Prostestuję! Wielka Armada to niewątpliwie skorzystanie z mocy nieczystych…

2 polubienia