Internet

W którym roku po raz pierwszy skorzystałeś (aś) z Internetu?

W moim przypadku to było w roku 1994. A kto z Was wie co to Gopher lub Finger, albo do czego służył Archie? :smiley: :sauropod::sauropod::sauropod:

1 polubienie

oj to jeszcze byla transmisja przez telefon stacjonarny, w Hiszpanii - o ile dobrze pamietam 1995?
potem dlugo nic i nagle tak w 1999 poooszlo - choc 4G i swiatlowod dotarly do mojej wsi kolejno poltora roku i 10 miesiecy temu.

2 polubienia

Modem 9600, potem 14.4 kbps :slight_smile:

1 polubienie

Ojacie…to ja dopiero od 2000 roku i to przez modem.
Dinozaury jesteście.
Idę spać. :sleeping:
Miłego hulania.

1 polubienie

jesli chodzi o polaczenia komputerow - jakies takie proby to robiono juz na poczatku lat 80 w Polsce, ale w owczesnych warunkach, kiedy wladza bala sie wlasnego cienia, a telefony w domach byly czesto marzeniem? jakie to mialo szanse rozwoju?
i to na poziomie raczej istniejacych wowczas “centrow obliczeniowych” zwanych o ile dobrze pamietam ZETO i obslugiwanych przez cos o rozmiarach sporych szaf gdanskich? pierwsze komputery osobiste przyszly pozniej, ale Polska byla objeta embargiem na elektronike, a poza tym ceny? przy owczesnym przeliczniku dolarowym?

2 polubienia

Z BBS też korzystałem wcześniej, ale nie za dużo.

Pierwszego peceta kupiliśmy w 1998. i to był mój pierwszy kontakt z komputerem.

W 1999 roku W pracy oczywiście tylko z ciekawości

1 polubienie

Centra ZETO pracowały na gdańskich szafach wyprodukowanych we Wrocławiu.
Wrocławskie ELWRO produkowało całkiem przyzwoite szafy ODRA i mniejsze, nierzadko lepsze od ówczesnych zagranicznych Commodore, Atari i Sinclair - ELWRO Junior, ELWRO 500 i 800.

Zakłady ELWRO wykupił w latach 90 niemiecki Siemens. Znów się okazało, że mamy sporo Stefanów Wozniak’ów, ale zdecydowanie brakuje nam Stefanów Jobs’ów.

.ale przecież zysk w nieharmonijnej ekonomii kapitalistycznej nie istnieje.

1 polubienie

W 2006 2007 może

  1. i to na stałym łączu w Polsce :slight_smile:

z tymi komputerami ODRA to niestety - ich produkcja zostala wstrzymana, jako ze wiekszy brat uznal, ze wiodacy ma byc RIAD - zdaje sie tamtejszym szpiegom przemyslowym udalo sie wykrasc jakies plany z IBM. :smiley:

1 polubienie