Inwigilacja na maksa?

Aby skorzystać z tej strony https://www.ortograf.pl/ wyskoczył komunikat o treści jak niżej, który trzeba zaakceptować… zaakceptowalibyście…? ;}

"Przechowywanie informacji albo dostęp do informacji przechowywanych na urządzeniu użytkownika , w tym dostęp do identyfikatorów reklamowych, innych identyfikatorów urządzenia, wykorzystanie plików cookie oraz podobnych technologii.(…).

Te informacje wyskakują mi na każdej otwartej stronie.
Albo akceptuję, albo pykam u góry w x ( zamykam ten komunikat).

3 polubienia

Mam podobnie, i jeśli materiał mnie zainteresuje to wyrażę zgodę, a tak to w większości wcale nie wnikam w treść i najzwyczajniej kasuję

2 polubienia

Żaden komunikat mi nie wyskoczył (laptop). Może sobie ublocka zainstaluj.

1 polubienie

Ciasteczka i inne bzdury wyskakują na niemal każdej nowo otwieranej stronie. Google zbiera informacje o każdym z nas w celach marketingowych. Uważam że to nic złego jeśli nie trzeba podawać danych karty, adresu, nazwiska, maila.

3 polubienia

Zebrałam się na odwagę i … kliknęłam. Nic mi się nie pokazało, mogłam przekonać się, że język nie pisze się “jenzyk” :slight_smile: Może slatego, że MAM adbloka?

2 polubienia

To bardzo złe, bo zarzucana jestem durnowatymi reklamami z któymi muusi walczyć mój adblok, niezawsze wygrywając.

1 polubienie

Na laptopie mam chroma + ublocka - reklam brak.
Na telefonie mam edge z włączonym adblockiem - reklam brak
Niewielkie problemy miewam tylko na wirtualnej polsce (laptop) i na onecie (telefon) gdzie pokazuje się tylko ten niewielki baner reklamowy na górze. Nie przeszkadza.

Zacznijcie używać blockerów. Wszystko poza chromem je mają. Wbudowane albo do pobrania. Jeżeli korzystacie z neta tylko na kompie to tam nawet chrome ma ublocka.

1 polubienie

I tak i nie. Pliki cookies / ciasteczka są bardzo przydatne przy często oglądanych witrynach. Wiele ustawień może być przechowanych w plikach cookies. Na przykład w takim kraju jak Kanada, gdzie obowiązują dwa oficjalne języki, często w plikach cookie przechowywane są ustawienia języka. Gdy wchodzisz ponownie na witrynę, serwer przeczyta , jaki język wybrałeś poprzednio i nie musisz się przełączać. Natomiast ten komunikat, to dyrektywa EU, uprzedzająca, że serwer ma zamiar coś zapisać na Twoim komputerze.

1 polubienie