Ja bardzo przepraszam, ale...

niektorzy z naszych P.T. Kolegow naduzywaja okreslenia “lewak”. Azeby przyblizyc nam wszystkim zakres znaczeniowy tego pojecia, pozwole sobie na cytacik:

" Lewakami możesz nazywać swobodnie następujące osoby:

  • polityka z krajów Unii Europejskiej albo każdego innego polityka, który wypowie się krytycznie w sprawie Polski pod rządami PiS;
  • każdego zwolennika współpracy z Europą Zachodnią, Wschodnią, Północną i Południową (z wyłączeniem Węgier);
  • osobę o bezpośrednio lewackich poglądach: (socjalistę, komucha, anarchistę, anarchokomunistę, socjalkomunistę, anarchosocjalistę, masona itp.);
  • osobę wstawiającą na swoje zdjęcie profilowe na Facebooku naklejki typu “Strefa wolna od nienawiści”, “Wolne sądy” itp.
  • żyda – każdy jest lewakiem; jednocześnie wcale to nie przeszkadza innemu stereotypowi, że Żyd to potencjalny wyzyskiwacz i drapieżny kapitalista;
  • red skinhead – w wielu kręgach opijających kraj i walczących z nadmierną różnorodnością rasową skinheadów uważa się, iż takie coś nie istnieje (w odpowiednie miejsca wstaw przecinek);
  • wnuczka byłego esbeka lub innego funkcjonariusza z lewackich czasów;
  • hippisa;
  • geja;
  • lesbijkę;
  • pedofila;
  • kogoś, kto wyraża się niepozytywnie o Ich Ekscelencjach Januszu Korwinie-Mikke i Jarosławie Kaczyńskim;
  • antykapitalistę;
  • kosmopolitę;
  • ekologa;
  • transseksualistę;
  • ateistę;
  • murzyna;
  • feministkę;
  • aborcjonistę;
  • Tinki Łinkiego;
  • kogoś, kto nadużywa słowa „stereotyp”;
  • narkomana;
  • moderatora for internetowych usuwającego posty aktywnych prawicowców, w których, w sposób kulturalny (ty ch… ty s…nu itp) określają swoich przeciwników politycznych;
  • czasami zalicza się do lewaków nazistów, faszystów itp.;
  • każdego, kto się z tobą nie zgadza (ten punkt tyczy się tylko portali internetowych).

Dla użytkowników portalu Wykop.pl każdy, kto się z nimi nie zgadza, jest lewakiem i ma usunąć konto"

2 polubienia

W moim słowniku nie ma tego słowa i nie mam zamiaru go wprowadzać.
Powiem więcej ja nie lubię tego słowa, jeżeli ktoś chce mnie określić jakimś bluzgiem to poproszę bez lewaka :joy:

2 polubienia

Jestem dumny że moge być lewakiem. Wychodzi na to że jest to synonim normalności, tolerancji, postępu i otwartości.

1 polubienie

Nonsensopedie cenie sobie wysoko… :joy:

1 polubienie

Zapodaje full stronę:

1 polubienie

Dzieki za tak pouczajace roszerzenie informacji!

1 polubienie

Pisal to skonczony IDIOTA,nie majacy w ogole rozeznania w swiecie wspolczesnym.Brak slów…Jak mozna byc az takim prymitywem???
Ten półgłowek stawia w jednym szeregu Korwina i Kaczynskiego???
Czytajac dalej jest to zwyczjenie obrzydliwe,klamliwe…
Juz dawno nie mialem az takiej ochoty by splunąc.

To pluj, nikt Ci nie broni.