Jak akcenty wpisywać nad tekstem w Wordzie?

łacińskim a jak nad cyrylicą? a e o i są jak w j.polskim, więc pewnie wstawić można przełączając na lac.klawiaturę, ale ю є ї и nie ma w łacince :confused:

Ja po rusku piszę w łacińskim alfabecie, bo mam niemiecką klawiaturę przerobioną na polską i z tego niezła jaja wychodzą pod klawiszami. Tylko ja jeden umiem się tem “pianinem” posługiwać. Próbowałem cyrylicą, ale gówno mnie z tego wychodzi. Póki nie wymienię klawiatury na polską, musi być, tak, jak jest… :joy:

2 polubienia

Jak po rusku to w tłumaczu google wpisać po polsku a jak przetłumaczy to skopiować i wkleić.

1 polubienie

Znam rosyjski.

2 polubienia

Trzeba skorzystać z Tablicy znaków (jest w menu>Akcesoria). Mozolne to jest, bo każdy znak trzeba wybierać z tabeli, ale napisane będzie poprawnie.

2 polubienia

Dzięki Wam za odpowiedzi, ale nie ma tych samogłosek akcentowanych :confused: Jak pokolei się w to wchodzi?

Otwierasz Menu START, potem w nim: Wszystkie Programy, Akcesoria, narzędzia Systemowe i w tym katalogu powinna być Tabela Znaków. Zawsze można tez wpisac w wyszukiwarkę plików.

1 polubienie

A po co cyrylicą?
Tu jeszcze Polska! Ale już niedługo.

1 polubienie

Dzięki. Ale nie ma tych liter z akcentami :frowning:

Nie ma czegoś takiego, jak samogłoski akcentowane w bukwach, czyli cyrylicy.
Akcent - udarienie, w rosyjskim jest ruchomy. Akcentuje się w zależności od wyrażenia.

Ale ja o ukraińskim piszę a w ry chociaż ruchomy to też trzeba wiedzieć jak akcentować.

1 polubienie

znalałam, jeden słownik sam akcentuje po wpisaniu zdań :smiley: