Jak badasz rzeczywistość?

Jakie masz sposoby na badanie rzeczywistości?

Zmysłami

2 polubienia

To zależy od sytuacji i możliwości. Na przykład ostatnio jadę sobie rowerem i słyszę popiskiwania. Oczywiście schodzę z roweru, rozglądam się. Na drzewie dość wysoko ptaki. Na pierwsze wrażenie dzięcioł duży ale, że jestem nieco krótkowidzem, biorę aparat i pstryk, pstryk, pstryk - badam napotkaną rzeczywistość sprzętem jakim akurat dysponuję.
No i teraz dokładnie widać - mamy dzięcioła dużego karmiącego swoją latorośl, choć teoretycznie mógłby to być i średni lub białoszyi ale, że został “zbadany”, to już wątpliwości nie ma … U średniego czerwona barwa nachodzi na całą głowę i szyję a u białoszyjego mamy szyję z tyłu białą. Poza tym są nieco mniejsze.

6 polubień

Wspaniale zdjecia i imponująca wiedza n t ptakow. Wow.

2 polubienia

Kubek herbaty!
Poza tym mie mam,
Świat ma byc metaversum???

To proszę jeszcze unikatowe zdjęcie czarnych łabędzi …

Za wiele ich w Polsce nie ma … W naszym kraju tylko raz zaobserwowano ich gniazdo!
Również w Europie w stanie dzikim nie występuje ich za wiele. Te zostały sfotografowane w Madrycie w parku.

DSCN8355

3 polubienia

Co do drobiu zwanego ptakami to one jakos dziwnie reagują
Dziś zrobily mi pobudke o 3. nad ranem slowik czy skowronek?

2 polubienia

Jeśli swą pieśń zaczynał, to był skowronek, jak kończył, to mógł być słowikiem …

Aczkolwiek słowiki mogą o każdej porze dnia ćwiczyć trele …

2 polubienia

stopami w wodzie

2 polubienia

A ja widziałam takie we Francji w Amegny. W takim parku przy pałacyku. Nawet zdjęcie zrobiłam. Gdzie ja je mam?

3 polubienia

Na tym pen drajwie, w pierwszej szufladzie biurka. Folder Francja - wycieczka.

To kolego @benasek powiedz mi co to za ptak. Bo myślałam ,że perkoz ale niestety nie…

2 polubienia
1 polubienie

A nie. W albumie papierowym. Bo to jeszcze takie czasy…

2 polubienia

To spryciarze, zdążyli przełożyć :grin:

1 polubienie

Masz mojego kormorana. Możesz go nazwać, będzie mu bardzo miło :grin:

kormoran

2 polubienia

Bo u mnie w wiosce rządzą gęsi i to wcale nie dzikie. Niestety nie dość ,że cholery bezczelne szczypiące to duma wioski i na pieczyste nie ma szans ich przerobić , nawet na czarninę …policzone i zaczipowana .

3 polubienia

A tu moje gęsi gęgawy …

3 polubienia

Moim wioskowym jajka podbierają . Nie maja w tym roku małych gęsiątek ale i tak cholery ruch wstrzymują i szczypią kto im się nawinie

1 polubienie

A jak mial żółty dziób i czarne pióra? Kos?
Jest przelotny, pojawial sie wczesniej w maju

2 polubienia