Jak bardzo dla zwykłych ludzi ważny jest rozwój?

Witam. W mediach raz na jakiś czas trafiam na informacje o jakimś rozwoju, że niby ludzie go chcą. Natomiast ja to widzę tak:

  1. Do szkoły idziemy nie po rozwój tylko po papiery,
  2. Papiery mają nam pomóc nie w rozwoju, ale w zdobyciu dobrej pracy
  3. Dobra praca ma służyć nie rozwojowi naszemu lub świata, ale w zdobywaniu pieniędzy,
  4. Pieniądze wydamy nie na rozwój, ale na przysłowiowe chleb i igrzyska.

Tak więc rozwój jest tylko co najwyżej drogą do celu, a cel to chleb i igrzyska.

Jak ważny dla ludzi jest rozwój? Jak ważny jest on dla Was? Czym dokładnie jest ten cały rozwój?

2 polubienia

Do szkoły to się chodzi bo musi, co do tzw. rozwoju to zależy jak to zdefiniujemy. Dla niektórych rozwijające jest oglądanie serialowych tasiemcow nawet jak to jest turecki melodramat - zawsze jest to zobaczenie czegoś innego niż widok z okna. Nawet jak to fikcja.

2 polubienia

Przereklamowane hasło.
Ludzie dzielą się na:
-tych co swój rozwój mają w d… (większość)
-tych co chcą pozbyć się swoich kompleksów, “rozwój” tylko temu ma służyć…
-tych którym na tym naprawdę zależy (margines sporo poniżej 5% społeczeństwa, może 2-3%?)

3 polubienia

Rozwoj to pojecie bardzo wieloznaczne
Na ogol uzywa sie go w sensie pozytywnym
Ale mamy;:

  • rozwoj malego dziecka
  • rozwoj ludzkosci
  • rozwoj osobwosci/charakteru
  • rozwoj naukowy
  • i inne
    a pojecie “zwykly czlowiek” jak sie ma do tego?
    Otoz mysle ze taki “zwykly czlowiek” na ogol zawsze sie rozwija, choc niekoniecznie w pozadanym kierunku.
    Poza tym podpisuje sie czesciowo pod tym co napisal @SMOK.Maciej
1 polubienie

Nie ma rozwoju bez pieniędzy i nie ma pieniędzy bez rozwoju. Przez rozwój rozumie sie postęp - doskonalenie tego co nas otacza, siebie, zdrowia, ułatwianie sobie życia. To parcie do przodu. Wiele zależ od nas samych. Możemy różnie ten rozwój wykorzystać. Dla siebie lub innych. Możemy niszczyć albo budować.

1 polubienie

Nie mam pojęcia…
JA JESTEM NIEZWYKŁA…:wink:

4 polubienia

Doskonalenie tego co bede robic w przyszlosci. W koncu sporo sie tego nazbiera…

1 polubienie

Gdybym próbowała definiować, rozwój to proces prowadzący do szeroko rozumianego ulepszenia czegoś.
W ten sposób, do szkoły idziemy, żeby ulepszyć się jak najlepszymi papierami (w tym nie tylko szkolnymi, ale też, a nawet przede wszystkim, z egzaminów zewnętrznych)=rozwój.
Mając dobrą pracę, też się ulepszamy, czyli rozwijamy.
Mając dużo pieniędzy, to samo, bo żyje nam się (materialnie) lepiej i wygodniej.
Mogąc sobie swobodnie pozwolić na “chleb i igrzyska”, musimy być na tyle rozwinięci, żeby nie walczyć o kawałek chleba, poza tym uniezależniamy się trochę od innych-niezależność to też rozwój.
Wniosek z tego taki, że jednak całe nasze życie sprowadza się do dążenia do szeroko pojętego rozwoju.

1 polubienie

Rozwoj daje szczescie. Gdy czuję ze przestalam się rozwijac w tym co robię zaczynam.się męczyc. Wtedy najlepiej by bylo zmienic tą pracę np ale jak się nue da to jakieś rozwijające hobby lub choc jakis drobiazg.

2 polubienia