Jak bywam na cmentarzach Żołnierzy Radzieckich poległych w walkach

Tak Biorę. I nie wstydzę się. A wege mi bardzo zaszkodziło.

To nieprawda. Rosjanie są bardzo wrażliwi i mają serducha. My często mylimy Rosjan z ich państwem, które jest bezwzględne.

2 polubienia

Dlatego pisze, ze szkoda chlopakow.

Co do cmentarzy Żołnierzy Radzieckich, to nie podoba mi się to, że Polacy nie potrafią ich uszanować.

Rozumiem, że może się nie podobać fakt, w imię czego walczyli, co robili w naszym kraju a świętymi nie byli, wiem to z relacji mojej babci)

Zmarłych, którzy oddali swoje życie w naszym kraju i po częsci za nasz kraj należy uszanować!

Widzę ogromną różnicę między tym, jak radzieckie cmentarze traktują Niemcy a jak Polacy.
Za 100 lat Niemcy będą mogli swoje dzieci uczyć historii na spacerach i z książek a Polacy tylko z książek.

1 polubienie

Tabletki na co :thinking:

Rozumiem, że codzienność może czasem doskwierać i boleć, ale tego nie da się uśmierzyć farmakologicznie.

:crazy_face:

Nie jest tak źle z utrzymaniem cmentarzy radzieckich, Np. takie wielkie, jak w Siekierkach n/Odrą, czy w Dukli, są starannie utrzymane, mniejsze także.

Stalin dopoki byly lupy do podzialu to z Hitlerem trzymal. Bo wrogiem bylo USA. Nie przypadkiem wojne nazywalo sie swiatowa. Jak mu Japonczycy zaczeli tylek przypalac, a Hitler poszedl na wschod to sie ze Stanami przeprosil. A propnowalabym troche poczytac o wojnie na Pacyfiku. Bo ciągle u nas przewaza spojrzenie eurocentryczne. Japonia tez byla potega militarna.