Jak dużo zegarków masz do przestawienia?

Ja tylko 3 - czyli 2 ścienne i 1 naręczny. W minionym ustroju mówiło się, że ta operacja przestawiania zegarów przynosi państwu oszczędność budowy jednej elektrowni o mocy 2 tys, MW, co prawdopodobnie było prawdą.

2 polubienia

5 zegarków.

2 polubienia

Jak na mnie, to masz niemało… No ale pewnie odzwierciedlają one co najmniej ilość pokoi u Ciebie. Ja mam tylko kawalerkę.

1 polubienie

3 - jeden scienny, w kuchence i w programatorze ogrzewania

2 polubienia

Aktualnie żadnego. Zastanawiam się nad kupnem, w Aktionie widziałem przedwczoraj ładny zegar na baterię. Ale teraz znów jadę do Polski i poszukam sobie mechanicznego, który trzeba nakręcać.

3 polubienia

Raczej wybierz chodzący płynnie, aby Ci nie cykały…

1 polubienie

Właśnie mi o to cykanie chodzi, to odgłos mego dzieciństwa i młodości. A poza tym mam słabość do staroci. Sam też jestem nieharmonijną starocią…

3 polubienia

Nie wiem,ile zegarkow, bo w czesci bateria sie wyczerpala i pokazuja wlasciwa godzine dwa razy na dobe. Niektore sa sterowane radiowo, w telefonach, lapku i ogolnie elektronice domowej podlaczonej do netu zrobi sie samo :stuck_out_tongue_winking_eye: a kogos kto wymyslil zmiane czasu?co ja o tym myślę to zadziałała autocenzura.
@harmonik znowu zaczynasz siać wrogą propagandę? Nie masz szans. W testamencie mam zapis, ze mam byc po smierci spalona i rozsypana na rozstajnych drogach. O takie to ostanio ciężko , bo wzorem Francuzów skrzyzowania przerabiaja na ronda.
Co do oszczednosc energii? Jakby Ciebie podlaczyc do sieci? Moze mialbys szanse zabłysnąć.

1 polubienie

Odradzam, chyba, ze masz zaprzyjaznionego zegarmistrza z umiejetnosciam siegajacymi starej daty.
Ja mam taki starenki w 1908 juz byl prawie zabytkiem. A zbytkiem i luksusem na pewno. Sprezyna nie pekla, a wislizgnela sie z uchwytu. Jest to tak precyzyjne, ze ja sie bez znajomosci rzeczy naprawy nie podejme. Bo wiecej schrzanię niz pomogę, a dobrymi checiami to droga do piekla wybrukowana. Na razie obok samowara opalanego węglem robi za dekoracje. Oczywiscie wywiezione nielegalnie. Bo jeszcze komunistyczny przepis o rzeczach wyprodukowanych przed 1945 i jako takich uznanych z zabytek i dobro narodowe nie zostal cofniety.

2 polubienia

Ducha nadzwyczaj ciężko spalić…

Dopiero skończyłem przestawianie.
Najciekawsze jest to,że zegar który co noc sam się synchronizuje i ustawia 2x w roku akurat jak jest zmiana czasu nie robi tego-złośliwie czy co???
A może to wina Niemców bo sygnał jest z ich terenu i zmniejszają moc aby nam się nie przestawiły zegarki.

3 polubienia

Dlaczego nazywasz ją wrogą, gdy ona jest największą, bo realną nadzieją każdego, stojącą w tysiącach mądrych, przekonujących i kompatybilnych książek i publikacji?

Maja przestarzala technologie. Tez tak mam, zegarek kupiony w lidlu normalnie sie synchronizuje. Jak przychodzi zmiana czasu to wyjmij baterie i poszukaj miejsca gdzie po podlaczeniu zasilania zegarek zlapie sygnal,
Tajne? Przed przeczytaniem spalic.

1 polubienie

6, a 5 z nich jest przestawiona przeze mnie osobiście.

1 polubienie

Jak się popsuje, to będzie fajną dekoracją.

1 polubienie

Duch i inne fantaznmy? graj z przewoźnikiem

Jeden w kuchni, drugi w salonie, jeden w piekarniku, i dwa w lampkach nocnych przy łóżku @harmonik .

2 polubienia

Zawsze tak ganiam z zegarkiem aż mu się zachce złapać sygnał.
:wink:

1 polubienie

Patrzę głównie na zegar w telefonie ale te wiszące i stojące też przestawiłem. Mam takich 3.

3 polubienia

I jeszcze w aucie mam do przestawienia, niestety.

1 polubienie