Jak mucha chodzi po człowieku, lub komarzyca chce skubnąć jego płynu,

U nas najpopularniejsza jest brazowa,pychota.
Jedna z nielicznych potraw,ktora potrafie sie objesc na full)))

Nigdy nie jadłem zupy z soczewicy i nie ciągnie mnie. Innych zup jest multum, a wszystkie diabelskiego rodowodu.

A powinienes,soczewica jest bardzo zdrowa i pozywna,moze byc uwazana sklsfnilowo jako potrawa pochodzejia roslinnego,zastepujaca mieso.

Nie wiem, czy w ogóle kiedyś jadłam brązową, jadłam czerwoną, zieloną i czarną, czerwona gotuje się na taką papkę, sama w sobie ma dość intensywny smak, więc oprócz tego, że jest idealna do zup, fajnie działa do drugich dań zamiast ziemniaków-konsystencja tłuczonych ziemniaków, więcej wartości odżtwczych i nie trzeba dodawać soli ani żadnych innych przypraw, chyba że się chce :slight_smile:

2 polubienia

Oj, tu jest kilka gatunkow, male, duze, brazowe, zolte, zielonkawe. Wszystkie smaczne.

1 polubienie

I mozna ja przygotowywac na wiele sposobow
Lacznie z kotletami z soczewicy.czy roladami.

1 polubienie

Zgadzam sie,wszystkie sa smaczne,

Brat blizniak brata za miske soczewicy sprzedal. Zawsze mam problem, ktory ktorego?

1 polubienie

Ja natomiadt zamienie schabowego,na miske soczewicy))

Ciekawe, że nikt nie wkleił widoku tej soczewicy. Chyba sam sobie poszukam w Google.

O właśnie, działa w większości potraw jako zastępstwo dla mięsa, bo właściwości dość podobne, smak po przyprawieniu też :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Nie jestem miesozerca,owzzem zjadam kawalek miesa,ryby lubie bardzomowoce morza,
Bardziej bym przystal do roslinozercow,szybciej gym z miesa zrezygnowal,niz z jarzyn,owocow,serow i ryb.makarony sa dopelnieniem))
Miedo jadam trzy,makdymaknie cztety razy w tygodniu,malutkie porcyjki,zazwyczaj indyk,koza,lub jakas poledwiczka,ewentualnie suszona szynka.

Jedzenie okrutnie pomordowanych, myślących, odczuwających, pragnących żyć i kochać, pożytecznych, harmonijnych ryb i innych stworzeń wodnych, to ciężka patologia.

A po co zamieniac?

1 polubienie

[quote=“harmonik, post:33, topic:1882, full:true”]
Jedzenie okrutnie pomordowanych, myślących, odczuwających, pragnących żyć i kochać, pożytecznych, harmonijnych ryb i innych stworzeń wodnych, to ciężka patol

Ciezka payologia,to gloszenie teorii,ktorych siesamemunie trzyma.
Twierdzenie,Ja mam najwiecej racji’',czego nikt nie potwierdza.
Ty twierdzisz,ze jestes owocozrrny,czego sie absolutnie nie trzymasz.
Ja twierdze,se jestem wszystkozerny,czego sie trzymam.
Twierdz8sz,ze masz najwiecej racji,
Ja twierdze zawsze,ze koge sie myslic.
Wynalazki ludzi uwaaasz,za patologie,co nie przeszkadza Vi kieszkac w mieszkaniu zbudowanym przez ludzi.
Jezdzic samochodem,rowrra taz malpy nie wynalaxly,jak i oomputera,czy internetu.
Nie spotkalem malpy w dzungli,(a bylem w niej),ktora by robila zfjecia,aparatem wykonanym przez nie.
Chodzisz ubrany,zaopatrujesz sie w lydzkich sklepach,korzystasz z wszystkich udogodnien cywiliavji,jedmoczesnie plujac nania.
Wiec czym sie roznisz od milionow wegetarian,czy wegan,ktorzy zyja spokojnie i daja zyc innym,nie pisaa historii na nowo,nie sa rowji Jezusowi i Ozyrysowi,jak to stwierdzasz.
Bajki pisac tez umiem,moze nawet ciekawsze.
NIE JESTES WIARYGODNY.

1 polubienie

Ty masz rację praktyczną, ludzką, ja mam rację teoretyczną, mistyczną, której prawidłowości jeszcze praktycznie nie potwierdziłem, nad czym ubolewam.

A skad wiesz jaka racje mam,skoro niczego nie potwierdziles?
Moja mistyczna,teoretyczna i praktyczna racja mi mowi,ze swoich racij nigdy nie potwierdzisz.
Bo to utopia.

1 polubienie

Pozostajemy przy swych odrębnych zdaniach.

1 polubienie

Ooo i to mi sie pidoba,tego sie trzymaj.
Pozwol innym miec swoje zdanie.
A napewno bedziesz mial wiecej rozmowcow.

1 polubienie