Jak myślicie ? Czemu polskie rządy zarówno PO jak i PiSu nie jeżdżą do Szwecji za często (a przynajmniej tak mi się wydaje) ? Przecież Szwedzi to nasi naturalni sojusznicy w obecnej sytuacji międzynarodowej ?

I co sądzicie o tym Tomasie Lisie ? Hejtu jest pełno w internecie na temat każdego niemalże w internecie. Ja osobiście nigdy mu się nie przyglądałem. Ale jak słuchałem dwie jego wypowiedzi to wydawał mi się bardzo inteligenty gościem …

Pierwsza dotyczyła nie pamiętam już szczegółów, ale w drugiej wypowiedzi mówił on, że “Szwedzi wcale nie są naszymi wrogami” i tu miał rację …

A ja tam nikogo za świętego zresztą nie uważam … Pytam o ocenę ogólną za całokształt …

PS. Zapodany film jest zupełnie przypadkowy i nawet go nie oglądałem bo mi się nie chce i nie mam czasu

1 polubienie

Nie powinno być o Tomaszu Lisie?
Szkoda strzepic ryja na tego anty polskiego dziennikarzyne… :rofl:
Nie twierdzę że nie jest inteligentny oczywiście…

1 polubienie

Mówisz, że antypolski ? A po czym stwierdzasz jeśli można wiedzieć ?

Słyszałem gdzieś że ma dużo wspólnego z Niemcami jako dziennikarz już dawniej i w ogole po wypowiedziach na temat polityki itp…
Gdy w 2016 opozycja blokowała Sejm to nawolywal do majdanu itp (w sensie przeciwko pis :rofl:)

1 polubienie

Lubie Lisa.Tak po prostu.
Daleko mi do identyfikowania sie z nim ale widze ze i on ma cos takiego na uwadze…
Mi to wystarczy.W ramach teorii o pieknym róznieniu sie…
Ale jesli pojdziesz dalej,okaże sie ze ta teoria to tylko trampolina dla nienawisci.Dla szybkiej jasnosci,Tak jak nie mam nic wspolnego z pisem,tak tym bardziej z po.Wystarczy dla polskiego DEBILIZMU w postrzeganiu rzeczywistosci/???
Zapewne.

1 polubienie

Lis to lis… jak samo nazwisko wskazuje :wink:
a Szwecja? osiem milionow ludzi chodzacych w trampkach, poprawnych politycznie do bolu…
z ograniczonym dostepem do sklepow monopolowych i zimowa noca 20 godzin na dobe? depresja murowana
czego tam szukac? chyba skarbow zlupionych podczas potopu…
edit: i to jeszcze kraj gdzie do sloiczka sledzi dosypia drugi cukru i jak to jesc?

3 polubienia

Aż tak źle oceniasz Szwedów ?

Dla mnie tam jest za ciemno (ale ja nie jestem rzad). A Lisa ogolnie lubie. Inteligentny czlek.

1 polubienie

Jacy sojusznicy???
Przeciwko komu???
Zadajesz pytanie i nawet punkt wyjscia,uznajesz za niewart uwagi???
A potem jakas uwaga ogólna czyli wlasciwie co?
Lis jest publicystą i wolno mu to czego nie bylo wolno w komunie.I to tyle w temacie.To samo w tzw.hejcie czyli wyziewach debili i polgłówków.
Co z zadnym rządem nie ma nic wspolnego.Przynajmniej tyle naszego…

1 polubienie

Fajne :slightly_smiling_face::grinning::smiley:

Ni wiem czy wciąż aktualny jest dowcip z jakiegoś filmu Woody Allena:
Przestępcę skazano na dwa lata oglądania szwedzkiej telewizji

3 polubienia

Pierwsze slysze, takie dno??? Ja znam tylko "jesli masz za malo kasy a chcesz spedzic wakacje w kurorcie jedz do norweskiego wiezienia… :slight_smile:

Bo w Szwecji jest multikulti które wymyka sie spod kontroli?
Lis to lewak z tvn. To do hejtu wystarczy. Na dodatek resortowe dziecko.
Polska ma tylko 2 sojuszników: Trumpa i Orbana.

3 polubienia

Pytanie czy to aby “na pewno” antypolskie tak szczerze :rofl:

Zaiste godna uwagi retoryka :rofl:

Sojusznicy przeciwko Rosji w sensie obronnym, a w sensie bezpieczeństwa ekonomicznego to można nimi trochę przeciwważyć wpływy Niemców

Ciekawe ile prawdy w tym dowcipie o szwedzkiej telewizji

Dużo rzeczy, które się mówi nie ma pokrycia z rzeczywistością lub jedynie częściowo

Moja dobra kolezanka ze szkolnej lawy mieszkajaca w Szwecji od lat juz sie zabezpieczyla - kupili mieszkanko i na stare lata przeniesie sie do Hiszpanii. Maz tego nie dozyl - nawet emerytury nie, ona ma nadzieje w zaprzyszlej pieciolatce na takową sie wybiera.

1 polubienie

Nie rozumiem…

@anon52897632 Szwecja to nieduzy kraj. Wiecej szumu wokol siebie robia niz naprawde znacza.

1 polubienie