Jak myślicie, czy protesty wyborcze PiS w sprawie Senatu to zwykła ustawka?

Ja myślę, że było to zrobione celowo, aby udowodnić rzekomą „niezależność” nowo powołanej izby Sądu Najwyższego przez nielegalną KRS. Opozycja wołała: „Skandal, na pewno ten marionetkowy twór nakaże ponowne przeliczenie głosów i jeszcze oszuka” a tu zonk – pisowscy sędziowie odrzucili te protesty jako bezzasadne. Czyli wszystko jest „cacy”, o co chodzi, jakie dyspozycyjne sądy?

Moim zdaniem, było to ustawione a teraz pisowcy w każdej dyskusji, czy wymianie zdań, także w razie kontroli TSUE, będą to pokazywać palcami jako dowód na prawo i sprawiedliwość.

1 polubienie

ustawka jak ustawka - ale zagranie propagandowe typu Cambridge Analytica niewykluczone.

1 polubienie

Nie, chcieli mieć senat, ale widocznie przejrzeli na oczy lub… Już kogoś kupili. Przecież nie musi nikt przejść do PIS, wystarczy, że np. nie będzie się pojawiał na posiedzeniach. Trzech takich i pozamiatane. :rofl:

2 polubienia

Każdej mafii potrzebna jest przykrywka.

1 polubienie

Rzucanie oszczerczych podejrzeń to zdaje sie żadne odkrycie.Zawsze pozostanie zamieszanie,zawsze pada cień a ci ktorzy w nic nie wierzą i wszedzie węszą spiski i teorie spiskowe,mają swoją pożywkę…
To jest stare jak świat…

2 polubienia

Ja polityki ani ani
Bylo do bani? Jest do bani?
Tu jakas kaczka, tam biedronka…
wszysko sie miesza, wszystko błąka
w ciemnosci a na oczach łuska
To pewno wina tego Tuska

2 polubienia

A ja zabilam na balkonie taka bardzo mocno wykropkowana biedronke. Bo to NAJAZD!!! :grin:

1 polubienie

trudno przyznać że “polityka” działa jak matematyka (gdzie dwa plus dwa jest cztery), ale przyznać należy że tyle cudów/niezwykłych/nieprawdopodobnych wydarzeń jak tutaj, to raczej nie zdarza się gdzie indziej :slight_smile:

A co masz na myśli?

1 polubienie

to może trochę ogólne stwierdzenie. Często stosuje tu porównanie że polityka jest jak szachy. Każdy może zagrać.Musisz uknuć swoistą intrygę by pewnymi posunięciami odwrócić uwagę przeciwnika, nawet poświęcić “coś” by w końcu osiągnąć cel ( w tym wypadku bezlitośnie zaatakować i powiedzieć mat)

1 polubienie

Ale to nas w niczym nie wyroznia na tle reszty świata.
Zresztą…Mialbym powazne watpliwości co do tego,czy oni są aż tak inteligentni aby rpzgrywać"partie szachów" :slightly_smiling_face: