Jak myślicie jak będzie wyglądała epidemia koronawirusa jeżeli przyjąć, że najprawdopodobniej szczepionka pojawi się najwcześniej na początku 2021 roku ? Możliwe, że dopiero w połowie?

A co jeżeli ta kwarantanna faktycznie przede wszystkim osłabia gospodarkę a poza tym jedynie spowalnia rozwój pandemii ?

Pytanie z tezą, ale jestem ciekaw waszej opinii (już dwóch potwierdzonych ekspertów, których znam i poznałem tak twierdzi …)

EDIT: Jestem ciekaw jak to jest, że w Chinach mają sytuację pod kontrolą a u nas nie da się tego zrobić … Wiadomo u nas jest mimo wszystko jakiś przepływ ludności, a u nich społeczeństwo trzymane za twarz …

EDIT 2: Tak samo zastanawia mnie kto najbardziej zyska a kto najbardziej ucierpi na tym koronawirusie w Europie (Jak wpłynie ta pandemia na układ sił w Europie Zachodniej) Bo Rosja to wiadomo, że stan umysłu …

EDIT 3: Jacek Bartosiak uważa, że pandemia może nasilić rywalizację USA vs Chiny a na pewno prędzej nasili niż zdeskaluje … Cóż nie wiem co miał na myśli, ale Amerykanie po raz kolejny widzą, że nawet wyłączenie prowincji Hubei nie załamuje Chin, a co więcej Chińczycy sobie radzą na pewno lepiej od Europy …

2 polubienia

Źle, ku…wa :wink:
Chiny nie raportują przypadków bezobjawowych. Będzie druga fala.

1 polubienie

Mówisz ? Ja tam nie wiem …

I właśnie o spowolnienie chodzi, bo jak będzie zbyt dużo chorych naraz, to zabraknie sprzętu i personelu do ratowania życia w sytuacji ciężkich przypadków.

1 polubienie

Niby tak, ale problem w tym, że dusi całą gospodarkę jednocześnie, no ale życie to życie … :confused:

1 polubienie

A może będzie tak, że wraz z wiosną i latem ona ucichnie i będzie chwilowy spokój ? Oby tak było, to może jakoś do tego początku lub połowy 2021 roku się wytrzyma …

Ponoć jeżeli będzie suche i ciepłe lato to powinno ucichnąć … :slight_smile: Oby tak było to nasza najbliższa nadzieja …

A jeżeli wilgotne i ciepłe to już lipa … :confused:

Naszą nadzieją umiarkowanie suche i ciepłe lato, byle by uprawy jeszcze rosły …

2 polubienia

Ciekawy film

Tutaj co nas może czekać :confused:

Sam wirus będzie krążył po świecie. Bedzie kilka fal zachorowań i kilka mutacji tego ustrojstwa.
Ludzkość zmieni nawyki na bardziej higieniczne i sterylne. Rządy narzucą społeczne ograniczenia. Do władzy mogą dość prawicowi radykałowie. Los unii europejskiej będzie poważnie zagrożony. Zaostrzą się stosunki na linii Chiny-zachód.
Środowisko poważnie ucierpi przez plastik (jednorazowe rękawiczki, maseczki).

1 polubienie

hmm …

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/koronawirus-w-europie-chorzy-z-francji-przyjmowani-w-niemieckich-szpitalach,1010523.html