Jak nazwać po polsku tego typu odzież?

Jak nazwać po polsku ten typ odzieży? Na stronach anglojęzycznych nazywają tego typu ubrania: hooded dress, hoodie dress, Hooded Punk Clothing. Czy są polskie strony sprzedające ciuchy w tym stylu?

3 polubienia

Kapturnik, kapturnica.

Od angielskiego słowa hood - kaptur.

2 polubienia

Sukienka plaszczowa z kapturem po spotkaniu z agresywnym psem, sadzac po asymetrycznej spodnicy. :stuck_out_tongue_winking_eye:

4 polubienia

Po wrzuceniu hasła kapturnica: dostaję owadożerną roślinę i papugę :smiley:

Wiem, że niektórzy ludzie takie ubrania w lasach “instalują”. Wie ktoś po co?

jts

3 polubienia

Witaj. Miło, że jesteś. :blush:

4 polubienia

:slight_smile:

1 polubienie

Nie wiem czemu, ale skojarzyło mi się to z panem Longinusem Podbipiętą i jego zerwikapturem… :shushing_face:

4 polubienia

A mi się jakoś skojarzył Assassin creed…

1 polubienie

Witaj, Koleżanko! Miło że jesteś. :heart_eyes:
A co do nazwy - pewnie nie ma takiej po polsku. Najlepsza byłaby kalka z angielskiego Kapturodres.

4 polubienia

Za roslinka jestem, nie dosc, ze ladna to jeszcze komara zje…

2 polubienia

Są niby strony z odzieżą gotycką, ale to jest jak dla mnie celtycko-gotycki styl :slight_smile:

1 polubienie

Roślina też mi się przyda. Nabędę przy okazji. Dzięki za inspirację.

Watchmen

A mi z Baba Jaga, albo Czewonym Kapturkiem.
fajna taka kiecka, jeszcze tylko sznurowanych botkow brakuje.

1 polubienie

Strzelam. Aby obserwatorowi w nocy się lepiej spało. :ghost:

2 polubienia

Chyba sobie kupię, tylko nie wiem gdzie w tym wyjdę. Od razu płaszcz do kiecki by się przydał i buty za kolano:crazy_face:

1 polubienie

Peleryna z takim kapturem to jeszcze w XX wieku byla uzywana, ale szczyt powodzenia to XV - XVII wiek.

Jakaś maska i na halloween jak znalazł. Ewentualnie jakis cosplay.

Jest fajny sklep z odzieżą dla fanów rocka, metalu i gotyku - EMP Shop. Siedziba w Niemczech. Mam od nich zajebiste koszulki z kolekcji Spiral. Powinni mieć taką odzież.