Jak obrazić nie obrażając?

Co prawda wybrałam kategorię edukacja, ale świadomie
Zalewani jesteśmy “poprawnością polityczną”, która jak każda skrajność powoduje slowotok pomyj z drugiej strony.
Czy określenie osoby jako nie musząca sie opalać (co tłumaczyło by niechęć do bikini na plaży) i licząca moc silnika samochodu w wielbłądach mechanicznych? To obraza czy ironia?
Z drugiej strony być jak pomocnik młynarza rano, a po pobycie na plaży przypominać gotowanego homara to komplement dla spragnionych słońca rdzennych mieszkańców polnocy Europy?
Znacie jakieś omówienia, które są i nie są zlosliwe?
Ja wiem, na początku dzialania tego forum był slownik wyrazów zastrzeżonych, które to zlosliwi nazywali cenzurą, a wrażliwsi uważali, ze jest to ingerencja w ich inwencję (od)twórczą?
Ale z czasem? Jeśli cos zadziała to raczej rzecz związana z ochroną antyspamową ( tresc nieczytelna) i zależną od systemu terminala.
Wpisanie słów *kurwa, idiota, etc." dziś problemem nie jest, ale jakos za proste?
Na koniec zagadka?

.— . -… .- -.-. / .–. … …

Prosta, któż nie byl w marynarce…:rofl::rofl::rofl:

1 polubienie

No ale tak bardzo niecenzuralny pierwszy wyraz napisany alfabetem Morse’a nadal jest tym samym wrednie niecenzuralnym wyrazem :joy:

4 polubienia

W tych czasach każde słowo może obrazić. Należy stosować tryb nijaki

1 polubienie

Nie podpowiadaj.
Poza tym miedznarodowe oznaczenie tej litery jest č co odrobine łagodzi obyczaje :stuck_out_tongue_winking_eye:
Jak bym wstawila kod choragiewkowy , taki jak morski to znowu kolega @Bingola bank by rozbił…

1 polubienie

Nie rozumiem,co Cię uwiera.Mozna napisać coorva i po kłopocie.Idiota to tylko medycznie,skrajność bo w języku obiegowym, po prostu tepak lub dureń.
Co innego,poprawność polityczna.Moim zdaniem to najgorsza zaraza,zycie w permanentnym kłamstwie jakie funduje nam współczesność i to nie tylko medialna.
Niestety,nie wygra się z tym, jedynie wyśmiewając i kompromitując głupotę.Glupek bowiem i tak nie zrozumie albo ze złośliwym uporem,bedzie przekornie trwał przy swoim.
Ja nie mam z tym problemów.Osoba która nie musi się opalać to murzyn i niech mi ktoś powie ze jest inaczej.Tylko bez medycznych wykładów, w pogoni za jakimi wybrykami natury!
A co do forum.Tych 10-12 aktywnych osób,chyba wie na ten temat wszystko i nie musimy przed sobą udawać.Stad moje oburzenie gdy nie mogłem napisać nawet słowa,“imbecyl”.Na tzw. priwach,gorsze jazdy się odbywają…

1 polubienie

Imbecyl jako slowo zakazane to nie byla moja robota. :partying_face:
A moje pytanie? Slucham i ogladam polska TV i mam wrażenie, że ulica to miłe miejsce w porownaniu z tym co na ekranie. Jęczą, kwiczą i marudzą.
Że nas tu jest garstka? Ot klubik na uboczu.
A ten ci nie musi sie opalać to niekoniecznie murzyn.
A kanarek to taki co kontroluje a nie śpiewa

Kod flagowy też wszyscy odczytamy. Alfabet Braila też. Z alfabetem semaforowym również sobie poradzimy. Jak napiszesz cyrylicą to też damy radę. Raczej nas trudno zaskoczyć. Musisz wymyślić coś bardziej finezyjnego.
:wink:

Zapis jest tyle wart co zrozumiesz
Ja tak dla zabawy.
50 znakow ideogramów chińskich daje kosmiczne mozliwosci
Pismo obrazkowe dziś świeci swoje dni do spółki z zapisem łacińskim.
Ale to co dla nas, tej garski jak twierdzi Collins02? Warto przypomniec, ze zycie idzie. Plynne jest
Ostroznie po obrazkach, ale co dalej?
AI posługuje sie zapisem zerojedynkowym
Moja umiejętność oprogramowania bramek żeby dwa razy dwa bylo cztery? Da się
Ale jak technologia doszla do mozliwosci superkomputerów?
Ja tam wierze, że moja matka odeszla do swojego raju. I wielu innych też. Z niektórymi pewnie sie spotkam i harmonijne to nie będzie :partying_face::partying_face::partying_face::beer:

Murzyn, Cygan, Żyd, mogą być traktowane jako obraźliwe, ale takie nie są. Ktoś kiedyś się tego uczepił. Nie wiem dlaczego. Uważam, że wszystko potencjalnie obraźliwe powinno najpierw być przefiltrowane przez intencje nadawcy. Nie doszukujmy się złośliwości tam, gdzie jej nie ma.

3 polubienia

Próbują zastępować normalne określenia, które wcale nie są obraźliwe jakimiś zastępczymi, wydumanymi, takimi, że nie każdy wie o co chodzi.
Murzyn = Afroamerykanin? No przecież nie każdy murzyn jest obywatelem Ameryki. Niektórzy mieszkają w Aryce, inni są obywatelami Francji, Polski, , Belgii itp.
Cygan = Rom? No jaki z niego Rom jak on jest Cyganem i obywatelem Polskim, dostaje wszystkie zasiłki, ma tu dom/ mieszkanie, metrykę, pracę i głosuje (jak mu się zechce).
Żyd = Izraelita (od urodzenia zamieszkały w Polsce itp). Nie każdy Żyd mieszka w Izraelu. Góral ze wzgórz Golan? Przecież tam są dwie nacje.
Eeeech…
Afroamerykaninek Bambo w Afryce mieszka…
:thinking:

1 polubienie

Afroafrykanin kolezanko…

Mam kolegę Półafroeuropejczyka Polaka :joy:

Hę? Mulat znaczy?
@joko glupota, ale? W Polsce poruszam sie komunikacją miejską. I ot dla mnie murzyn w autobusie? Pusto a kazdy by chcial usiąść. Jak klapnelam radosnie z zakupami obok niego to jakaś bardzo starsza pani się przeżegnała diabla odpedzajac …

Poprawność polityczna - cokolwiek to znaczy- prowadzi nieraz do absurdów.


co pokazano na przykładzie ministry, która nie chce być ministrem :slight_smile:

3 polubienia

Co do tego to juz mielismy konia, ktory mowi czyli poziom cesarskiego Incitatusa i mnistrantow.
Kluczowe jest slowo mini… :innocent::beer:

Pewna posłanka poszła jeszcze dalej, twierdząc, że bywa i tak, że osoba płci męskiej rodzi dziecko :cowboy_hat_face:
Filmu ze Schwarzeneggerem się naoglądała, czy co? :thinking:
Ale w to to nawet szkoda brnąć, bo strach się bać :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:

1 polubienie

Eee tam moi koledzy i kolezanki medycy ? Arnod za krótki . Poród. Daj takiemu na znieczulenie zaszyj pupe i daj na przeczyszczenie.
Co najgorsze? Takie szamanskie praktyki ? Sa normą i to nie tylko w Afryce dzikiej samookaleczenie?

???
Sama pisałaś, że trzeba pisać po polsku. Opuściła mnie zdolność czytania ze zrozumieniem czy może Ty piszesz zbyt skomplikowanie? :thinking:

:rofl::rofl::rofl:

1 polubienie

Tak, słyszałam, to była Anna Maria Żukowska - żenada :frowning:

1 polubienie