Jak przebiega interwencja pracowników firmy ochroniarskiej?

Powiedzmy że w mieszkaniu w bloku z niewiadomych przyczyn włącza się alarm. Przyjeżdżają pracownicy firmy ochroniarskiej sprawdzić co się stało. A jeśli złodziej zamknął się od środka w mieszkaniu i czeka aż odjadą? :thinking:

Pracowałem dorywczo w branży, ale nigdy nie ochraniałem domów mieszkalnych. Jednakowoż w takich przypadkach firmy zawiadamiają policję, a ci mają większe uprawnienia.

Kazda firma ochroniarska ma wlasne przepisy. Ta znana mi ma 15 minut by przyjechac do domu, gdy wlaczy sie alarm. Nie jest wazne z jakiego powodu. Alarm sie wlacza firma w 15 minut musi byc na miejscu. Dwa razy w miesiacu przyjezdzaja za darmo, gdy alarm wlacza sie czesciej, za kazdy przyjazd trzeba dodatkowo zaplacic. Firma zawiadamia oczywiscie w tym czasie wlasciciela (lub inne wskazane osoby) i jak trzeba, ktos musi wejsc do domu. Ktos, kto ma klucz i zna kod. Trzeba zawsze wyjasnic, czemu alarm sie wlaczyl.

Zgadzasz sie na takie warunki, podpisujesz umowe i czesc.
Nie zgadzasz sie, to dziekujemy Pani, Panu.

2 polubienia

@benasek To ma sens, że ktoś kto ma klucze musi to sprawdzić, bo sam przyjazd na nic by się zdał…

2 polubienia